Najkrajšie pláže sveta

Pláž San Vito lo Capo

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality

San Vito Lo Capo by Siro Scuffi on 500px.com


Copacabana Európy, či talianske Maldivy..., aj tak sa prezýva jedna z najkrajších pláží Talianska. Nájdete ju na čarovnej Sicílii, neďaleko mestečka Trapani. Originálny názov pláže je San Vito Lo Capo.

Pláž San Vito Lo Capo je charakteristická priezračným tyrkysovo azúrovým morom s jemným bielym pieskom a s pozvoľným vstupom do mora. Typickou zaujímavou črtou tejto pláže je taktiež pôsobivá, 659 metrov vysoká osamelá hora Mount Cofano (s viacerými jaskyňami), obzvlášť vyhľadávaná miestnymi horolezcami.

San Vito Lo Capo je 3 kilometre dlhá a pomerne široká pláž. Je obľúbená aj pre možnosti športové vyžitia. Okrem kúpania, či potápania sa je tu možné požičať si aj vodný bicykel, či prenajať si loďku.

Samozrejmosťou pláže je množstvo bufetov a reštaurácií. V lokalite sa nachádza mnoho ubytovacích možností, cez hotely až po apartmány.

Snáď jediná nevýhoda pláže sa prejavuje len počas hlavnej turistickej sezóny, kedy býva pomerne preplnená ako zahraničnými, tak hlavne aj talianskymi turistami. Návšteva San Vito Lo Capo v júni, či v septembri by tento hendikep mala dostatočne eliminovať.

Návštevníci San Vito Lo Capo by nemali vynechať návštevu prírodnej rezervácie Zingaro, s dĺžkou 7 kilometrov. Prístupná je len pešo (prvý vstup z pláže, resp. druhý z dedinky Scopello), odmenou Vám ale budú pôsobivé prírodné scenérie a výhľady na okolitú krajinu, či pokojné a výrazne menej zaľudnené pláže.

Pláž San Vito Lo Capo poteší všetkých milovníkov relaxu a letnej dovolenky, ale i prívržencov aktívnej dovolenky. Dôkazom jej postavenia je aj skutočnosť, že táto pláž získala ocenenie najkrajšej pláže od cestovateľského servera Trip Advisor.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Palerma
Ubytovanie San Vito lo Capo
Požičanie auta Sicília, Palermo

Poistenie Sicília

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž San Vito lo Capo