Najkrajšie pláže sveta

Copacabana a Ipanema

BrazíliaBRAZÍLIA

Popis lokality

Copacabana, Rio de Janeiro by Arman Sahakyan on 500px.com


V južnej časti nádherného mesta Rio de Janeiro sa rozprestiera 4 km dlhá pláž, ktorá patrí medzi najznámejšie na svete. Zároveň však patrí k najkrajším plážam, predovšetkým vzhľadom na okolité fascinujúce scenérie, ale aj kvôli nádhernému jemnému bielemu piesku a nekonečnému Atlantiku. Pre mnohých ďalších cestovateľov významným faktorom popularity je vysoká koncentrácia krásnych atraktívnych brazílskych dievčat.
Táto priestranná pláž, pôvodne známa ako Oracabessa, sa vyznačuje rušným denným i nočným životom. Nielen turisti, ale aj samotní obyvatelia Brazílie totiž milujú ruch a aktivitu. Typický je v týchto končinách plážový futbal, volejbal, tenis a iné pohybové športy.
Samozrejmosťou je ale aj množstvo plážových reštaurácií, barov, nočných klubov, kaviarní a podobne. Nemyslite si ale, že Copacabana je jedinou populárnou plážou v Riu. Tou druhou je totiž pláž Ipanema, ktorá je taktiež cca 4 km dlhá. Ipanema v preklade znamená „nebezpečné vody“, čo je naozaj prízračné, keďže vlny tú dosahujú výšku aj niekoľko metrov. Práve preto je táto pláž veľmi populárna medzi surfármi.
Možno to niekoho prekvapí, ale obyvatelia Ria preferujú práve Ipanemu pred Copacabanou. Pláž ponúka krásne výhľady na dve hory známe ako Dois Irmãos, ktoré sa nachádzajú v západnej časti tejto pláži. Podobne ako socha Krista rozprestierajúca svoje ochranné ruky nad mestom, tak aj pláže Copacabana a Ipanema patria k hlavným turistickým symbolom, ktorý určite stojí za návštevu.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Rio de Janeira
Ubytovanie v Rio de Janeiro
Požičanie auta v Rio de Janeiro

Poistenie Brazília

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaCopacabana a Ipanema