Najkrajšie pláže sveta

Punta Rata, Brela

ChorvátskoCHORVÁTSKO

Popis lokality

Photograph Croatian beach at a sunny day, Brela, Croatia by Frank Fischbach on 500px


Približne 15 km severozápadne od populárnej Makarskej riviéry nájdete jednu z z najkrajších pláží Chorvátska, ale i Európy či sveta. Je ňou určite pláž Punta Rata v Brele. Dané konštatovanie potvrdil prieskumy viacerých časopisov, ktoré brali do úvahy čistotu vody, prístup do mora, povrch a čistotu pláže, morské dno a pod. Aj preto nie je prekvapením, že stredisko je držiteľom modrej vlajky – ako symbol vysokej kvality služieb a čistoty mora. Keď sa sem vyberiete, odmenou Vám budú krásne a husté píniové lesy, romantické skaliská, či pôsobivé krištáľovo-modré more.
Pláž Punta Rata predstavuje 1,5 km dlhú kamienkovo-pieskovú pláž s viacerými utajenými zátokami. Vstup do mora je vysypaný pieskom.
Samozrejmosťou sú kvalitné služby, nájdete tu viacero obchodíkov, kaviarní i reštaurácií, športových stredísk, požičovní a pod. Zahrajte si plážový volejbal, futbal či tenis. Môžete si vybrať z množstva športových aktivít. Taktiež možnosti prechádzok a výletov sú neobmedzené. Na pláži je organizovaná záchranná služba a aj preto je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi.
Hlavným symbolom Brely, okrem skvelých pláží, je tzv. Nevestina skala, t.j. skala s Borovicou v mori.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Split
Ubytovanie Brela
Požičanie auta v Splite

Poistenie do Splitu

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPunta Rata