Najkrajšie pláže sveta

Makarská riviéra

ChorvátskoCHORVÁTSKO

Popis lokality

Photograph Makarska riviera, Croatia by .FRASHO  on 500px


Pod vrcholmi masívu Biokovo sa rozprestiera medzi mestami Brela a Gradac takmer 60 kilometrov dlhá pás dalmátskeho pobrežia Jadranského mora, známy ako Makarská riviéra. Pre Makarskú riviéru sú typické dlhé kamienkové až okruhliakové pláže, čisté a číre tyrkysové more, príťažlivé stredomorské prírodné scenérie, borovicové háje a väčšinou slnečné podnebie. Aj preto dlhodobo patrí k najvyhľadávanejším letoviskám, obzvlášť populárnym medzi slovenskými a českými turistami. Vzhľadom na väčšinou pozvoľný vstup do mora je Makarská riviéra preferovaná aj rodinami s deťmi.
Makarská riviéra ponúka veľký počet pláží, od malých, súkromných až po veľké zaľudnené pláže, ktoré na druhej strane ponúkajú mnohé športové atrakcie. Taktiež sú k dispozícii pláže, ktoré sa môžu za svoju čistotu pýšiť modrou vlajkou ako napríklad Stomarica, Punta Rata, Berulija, Donja Luka, či Slatina v Tučepi. Práve zmienená Punta Rata bola už viackrát zaradená medzi 10 najkrajších pláží sveta.
Vybavenie pláží je na štandardnej úrovni, nechýbajú ležadlá, slnečníky, sprchy, kabínky na prezliekanie a samozrejme aj pobrežná hliadka s plavčíkmi. Kvalitné služby dopĺňajú rôznorodé reštaurácie a kaviarne.
Oblasť Makarskej riviéry je zaujímavá aj pre milovníkov histórie. Na svoje si tak prídu nielen záujemci o slnenie a kúpania sa, ale aj vyznavači aktívnej poznávacej dovolenky.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Zadaru
Ubytovanie Makarská riviéra
Požičanie auta v Makarskej riviére

Poistenie do Chorvátska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaMakarská riviéra