Najkrajšie pláže sveta

Paleokastritsa

GréckoGRÉCKO

Popis lokality

Photograph Paleokastritsa, Corfu by Lubomir Mihalik on 500px


Ak zavítate na grécky ostrov Korfu, určite by ste mali navštíviť jednu z jeho najkrajších častí - oblasť Paleokastritsa, na západnom pobreží ostrova, len približne 25 km od hlavného mesta Kerkyra.
Toto turistické stredisko láka turistov z celého sveta každý rok a ak sa rozhodnete toto miesta navštíviť, veľmi rýchle si uvedomíte, že prečo. Veľmi pekná pláž totiž zďaleka nie je všetko, čo v tejto oblasti môžete vidieť. V blízkosti sa nachádzajú mnohé zaujímavé miesta ako horská dedinka Lakones, neďaleko ktorej sa nachádza miesto Bella Vista ponúkajúce prenádherný pohľad na celú oblasť. K atrakciám určite patrí neďaleká pevnosť Angelokastro a mužský kláštor Panny Márie, pochádzajúci ešte z roku 1228.
Lokálne pláže sú udržiavané a očaria nádhernou prírodnou scenériou. Hlavná pláž v tejto malebnej oblasti Paleokastritsa ponúka skvelé podmienky na kúpanie. More je priezračné, úplne čisté, ale väčšinou chladné. Okrem kúpania sa môžete realizovať rôzne vodné športy, vrátane tu populárneho potápania a šnorchlovania. Na pláži vládne čulý i keď zároveň pokojný život. Samozrejmosťou je široká ponuka služieb, vrátane reštaurácií, barov, obchodíkov a supermarketov. Taktiež sa tu môžete stretnúť s bohatou ponukou lodí na výlety okolo západného pobrežia Korfu. Počas plavby navštívite ďalšie krásne pláže, ktoré ináč z pevniny nie sú prístupné. K atrakciám patria modré lagúny, tzv. morské oko, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka na Korfu
Ubytovanie v Paleokastritsa
Požičanie auta v Kerkyre

Poistenie Korfu

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPaleokastritsa