Najkrajšie pláže sveta

Ninská lagúna

ChorvátskoCHORVÁTSKO

Popis lokality

Nin ,Croatia by Samir Kurtagic on 500px.com


Neďaleko od Zadaru sa nachádza najstaršie chorvátske kráľovské mesto Nin, ktoré je súčasťou obľúbenej zadarskej riviéry. Do mestečka vstúpite cez prístupový kamenný most. Prechádzka týmto starým mestečkom zaujme všetkých milovníkov histórie, ale aj tých, ktorý obľubujú malebné a pokojné miesta. Tešiť sa môžete na romantické prechádzky, ale napríklad aj na návštevu kostola sv. Kríža z 9. storočia, ktorý údajne predstavuje najmenšiu katedrálu na svete, či na ochutnávky skvelého jedla v miestnych reštauráciách. Ak sa pri prechádzke uličkami tohto mestečka veľmi vyhrejete, môžete sa ísť ochladiť do neďalekého mora.
Nin totiž predstavuje prímorské letovisko, rozprestierajúce sa v nádhernej 7 kilometrov dlhej piesočnej lagúne, známej ako Ninská lagúna. Miestne pieskové pláže sú uzavreté v zálive, ktorý ich chráni pred vetrom. Keďže v Ninskej lagúne sú pláže pieskové, nepotrebujete ani gumené topánky, ktoré by Vás museli chrániť pred skalami alebo morskými ježkami.
Vstup do mora je veľmi mierny, voda je tu plytká, vlny minimálne. Preto je toto miesto ideálne pre rodiny s malými deťmi. Ďalšou výhodou lokality, ktorá poteší hlavne deti, je teplota mora, ktorá je približne o 2-3°C teplejšia ako je voda na otvorenom mori, napr. v Zadare. Záverom spomeňme, že táto kľúdná oblasť Ninu je známa aj náleziskom liečivého bahna.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Zadaru
Ubytovanie Nin
Požičanie auta v Zadare

Poistenie do Chorvátska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaNinská lagúna