Cestopisy

Kus malého sveta vo veľkom Hamburgu

NemeckoNEMECKO

Ako to vyzerá, keď sa dospelí hrajú

Chvíľu som zvažoval, či nasledujúce riadky a obrázky patria na tento cestovateľský portál. Nepôjde totiž o žiaden cestopis alebo o skúsenosti z niektorej exotickej krajiny. Nie každý však vie alebo tuší, že v jednej zo starých prístavných budov v Hamburgu nájde „obrovský“ kus sveta. Stačí si kúpiť lístok (najlepšie vopred na presne stanovený čas – oplatí sa, lebo ľudí tu býva neúrekom) s vychutnať si neopakovateľnú krajinu miniatúr. Na prvý pohľad je tu vidieť, keď práca niekoho baví. A keď sa hrajú dospelí na malé deti, tak to platí dvojnásobne.

Verte alebo neverte, nikdy som necestoval tak rýchlo ako tu. Švajčiarske Alpy máte ako na dlani, spravíte pár krokov a už obdivujete rôzne atrakcie Nemecka či Rakúska (potešia sa hlavne milovníci vláčikov). A zrazu pozor, deň sa mení na noc a na štadióne HSV práve začína futbalový zápas.

Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg

Posuniete sa znova pár krokov a neďaleko vás štartujú lietadlá z medzinárodného letiska alebo sa raketoplán vydáva na svoju ďalšiu misiu. Medzitým cyklisti finišujú do cieľa etapy a o pár metrov ďalej turisti obdivujú škandinávske farebné domčeky.

Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg

Americké Las Vegas vás láka svojimi svetlami na návštevu. Hneď vedľa sa nečakane zahľadíte z výšky na Grand Canyon alebo na krásy Yosemitského národného parku. Opäť sa strieda deň s nocou, jazdia okolo vás vlaky, lode, lanovky a autá.

Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg Malý Hamburg

Jednoducho, človek nestačí a asi ani nemôže zachytiť všetky detaily. Skutočne je to jedno veľké predstavenie pre oči. To však ani z ďaleka nie je koniec. Už v krátkej dobe tu vyrastie kúsok Talianska. A potom je v pláne stavba atrakcií z Francúzka, Afriky a Anglicka. Skrátka, hra sa našťastie ani zďaleka neskončila :-)

... a všetko je aj na webe - kliknite si na www.miniatur-wunderland.de


Autor: Andrej Vida ; Turistický klub JAMP ; andrejvida.blog.sme.sk
Tip: nevynechajte ani ďalšie cestovateľské príbehy v kapitole Na cestách...

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

REZERVUJ

Letenka do Hamburgu
Ubytovanie v Hamburgu
Požičanie auta v Hamburgu

Poistenie do Nemecka

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Na cestáchKus malého sveta vo veľkom Hamburgu