Poklady sveta

Kráľovský paláca Alcázar v Seville

ŠpanielskoŠPANIELSKO

Popis lokality

Inside the Real Alcazar by John Wright on 500px.com


Kráľovský palác Alcázar [ ] sa nachádza v turisticky atraktívnom meste Sevilla, v španielskej Andalúzii.
Alcázar predstavuje španielske slovo: „Opevnený hrad“, avšak v skutočnosti pochádza z arabského slova „Al Qas“, čo znamená „Palác“ alebo „Pevnosť“. Preto mnoho miest v Španielsku používa pojem Alcázar pre pomenovanie pôvodných moslimských palácov, či kráľovských rezidencií.
História paláca Alcázar, siaha do 10. storočia, ale až keď Ferdinand III získal mesto v roku 1248, Alcázar sa stal kráľovským palácom. Palác Alcázar pôvodne plnil funkciu maurskej pevnosti. Každopádne, Alcázar predstavuje jeden z najstarších európskych kráľovských palácov, ktoré sú funkčné dodnes.
Cestovateľov zaujme architektonický štýl stavby, ktorý v sebe kĺby islamský, gotický, renesančný i barokový štýl. Jednou z najkrajších architektonických stavieb je tzv. Mudejarov palác, ktorý bol postavený v roku 1364. Je charakteristický mixom moslimského a kresťanského štýlu, ktorý vyústil do výnimočného architektonického formátu, ktorý je možné vidieť výlučne v Španielsku. Aj preto palác Alcázar predstavuje medzi turistami jeden z najnavštevovanejších a najvyhľadávanejších komplexov sveta.

Lokalita Kráľovský palác Alcázar je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1987.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka Sevilla
Ubytovanie v Seville
Požičanie auta v Seville

Poistenie do Španielska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaKráľovský paláca Alcázar v Seville