Najkrajšie pláže sveta

Varadero

KubaKUBA

Popis lokality

Photograph Varadero, Cuba by Javier Bernal on 500px


Najväčšie turistické letovisko na ostrove Kuba patrí zároveň medzi najkrajšie letoviská Karibiku. Varadero leží neďaleko, cca 140 km, od hlavného mesta Havana, v provincii Matanzas. Varadero bolo v minulosti sídlom bohatých a tomu zodpovedala aj výstavba v 20. rokoch minulého storočia. V súčasnosti Varadero je populárne predovšetkým pre nádherné, priam rozprávkové až 20 km dlhé pieskové pláže s bielym jemným pieskom a priezračným tyrkysovým Karibskými morom. Pláže Varadera sú široké a vôbec nie preľudnené, čo je pre mnohých dovolenkárov veľmi pozitívne.
Pláže však nie sú všetko. K zaujímavým atrakciám v lokalite Varadero patria taktiež chránené korálové útesy, útesy a lagúny i mnohé jaskyne ako napríklad Cuevas de Ballamar.
Varadero ponúka aj vysokú kvalitu služieb ubytovania, stravovania a športovania. Na svoje si tak prídu milovníci potápania, rybolovu, ale aj golfu, keďže sa tu nachádza skvelé 18 jamkové golfové ihrisko. Varadero je lokalitou, ktorú je možné navštíviť kedykoľvek po celý rok.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Varadera
Ubytovanie Varadero
Požičanie auta vo Varadero, Kuba

Poistenie Kuba

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaVaradero