Lyžiarske strediská

Val Gardena lyžiarske stredisko

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality


Val Gardena [ ] je súčasťou najväčších talianských lyžiarských stredísk, ktoré sú spoločne zaradené do systému Dolomiti SuperSki, ktorý prevádzkuje viac ako 600 km zjazdoviek. Hoci je možné zakúpiť lokálny skipass na lyžiarsky okruh Sella Ronda, súčasťou ktorého sú ešte aj strediská Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val di Fassa, výhodnejším riešením bude zakúpenie skipassu Dolomiti SuperSki, v rámci čoho získate možnosť otestovať neuveriteľných 1.150 km zjazdoviek vrátane 11 tratí pre snowboardy a 135 km bežeckých tratí.
Val Gardena je viacnásobným držiteľom víťazstva ankety o najlepšie lyžiarske stredisko, a to nielen v Taliansku, ale tiež na svete. Okrem prekrásnej scenérie a skvelých snehových podmienok tu nájdete množstvo rôzne náročných tratí, konkrétne 52 km ľahkých, 105 km stredne ťažkých a 18 km ťažkých. Tou najznámejšou a najnáročnejšou traťou je zjazdovka Sasslong, kde sa každoročne konajú preteky Svetového pohára v lyžovaní.
K samozrejmostiam strediska Val Gardena patrí široká ponuka ubytovacích zariadení, počnú jednoduchými apartmánmi, končiac luxusnými 5* hotelmi. V stredisku sa nachádzajú taktiež vynikajúce reštaurácie. Nákupný apetit určite uspokojíte v miestnych populárnych obchodoch.
Val Gardena patrí k top dovolenkovým destináciám nielen v zime, ale i v lete. Keďže stredisko Val Gardena sa nachádza v srdci svetoznámych Dolomitov, ktoré sú mimochodom súčasťou svetového dedičstva UNESCO, nájdete tu množstvo zaujímavých turistických trás, cyklotrás, ale aj skvelých príležitostí na horolezectvo.

Fakty

Nadmorská výška: 900 – 3.270 m
Zimná sezóna: od decembra do apríla
Zjazdovky: 175 km
Počet vlekov: 78 (50 lanoviek / 28 vlekov)
Kapacita: 115.553 osôb / hodina

Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Innsbrucku
Ubytovanie vo Val Gardena
Požičanie auta v Bolzano

Poistenie do Talianska


SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáVal Gardena