Najkrajšie pláže sveta

Pláž Tsambika, Rhodos

GréckoGRÉCKO

Popis lokality

Photograph panorama Tsambika by Павел Жолнерук on 500px


Návšteva Rhodosu je takmer vždy spojená s letnou dovolenkou. Turisti z celého sveta navštevujú tento krásny ostrov, aby tu zažili relax, pohodu a vychutnali si miestne pláže, ktorých je na Rhodose viac než dosť. Ak Vás ale zaujíma, ktorá pláž patrí k tým najkrajším, vedzte, že je ňou pláž Tsambika.
Pláž Tsambika sa nachádza neďaleko mestečka Kolymbia, na východnom pobreží ostrova Rhodos. Dĺžka pláže Tsambika je takmer 1 kilometer a k jej prednostiam patrí napríklad aj to, že je nezastavaná, všetko je v pôvodnom stave, takže žiadne hotely na pláži neočakávajte. Neznamená to ale, že by ste sa tu nemali kde najesť alebo osprchovať, práve naopak...
Ide o plne vybavenú pláž, návštevníkom sú k dispozícii lehátka aj slnečníky, samozrejme aj sprchy. K ďalším prednostiam pláže Tsambika patrí jej žltý jemný piesok, namiesto kameňov a skál. Keďže z pláže je pozvoľný vstup do čistého a teplučkého mora, je táto pláž vhodná aj pre rodiny s deťmi. Práve piesok vyhrieva morskú vodu na vyššiu teplotu, ako je to v prípade kamenistých pláží na Rhodose, takže more je tu pocitovo príjemnejšie. Azda jedinou nevýhodou tejto piesočnej pláže je, že v prípade veterného počasia vietor roznáša piesok, čo ale kúpajúcim sa dovolenkárom nakoniec ani nevadí. K výhodám pláže Tsambika patrí aj jej blízkosť ku kláštoru Tsambika, do ktorého sa môžete vybrať priamo z pláže, ak Vás slnenie a kúpanie sa omrzelo. Dnes je tento starý kláštor Tsambika s bielym kostolom opustený, ale predstavuje pútnické miesto, ktoré navštevujú predovšetkým mieste ženy. Prichádzajú sa sem modliť za šťastné manželstvo a deti. Podľa legendy totiž tento kláštor založil pôvodne bezdetný manželský pár ako vďaku a dodržanie sľubu, ktorý si tu dal pre prípad, že by sa im nakoniec vysnívané dieťa narodilo. A tak sa aj stalo. Manželom sa narodilo dievčatko, ktoré pomenovali Tsambika. Toto meno sa následne stalo typickým a často vyskytujúcim sa menom na Rhodose. Ku kláštoru vedie 295 schodov, avšak odmenou za takýto náročný výstup je prekrásny výhľad na pláž Tsambika, ale aj na celé rhodoské pobrežie i jeho vnútrozemie.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Rhodos
Ubytovanie v Kolymbii
Požičanie auta Rhodose

Poistenie Kréta

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Tsambika