Lyžiarske strediská

Thredbo

AustráliaAUSTRÁLIA

Popis lokality


Lyžiarske stredisko Thredbo [ ] patrí k tým najobľúbenejším v Austrálii, a to aj preto, že na svoje si tu prídu v podstate všetky kategórie lyžiarov, od tých najskúsenejších až po začiatočníkov, ale i fanúšikovia snowboardingu. Lyžiarske stredisko Thredbo je vzdialené od mesta Sydney približne 500 km (5-6 hodín jazdy autom). Nachádza sa v srdci národného parku Kosciuszko.
Stredisko Thredbo patrí medzi najvýznamnejšie lyžiarske strediská v Austrálii, pričom jeden z vlekov je najvyššie položeným vlekom v celej Austrálii. Nachádza sa vo výške 2.037 m.n.m., približne 1 hodinu chôdze od najvyššej hory Austrálie Mt. Kosciuszko, vysokej 2.228 m.n. morom.
Zjazdovky strediska Thredbo sú výborne udržiavané a v prípade potreby zasnežované až 400 snehovými delami. V Thredbo sa nachádza taktiež najdlhšia zjazdovka v Austrálii, dlhá takmer 6 kilometrov.
Samozrejmosťou strediska je lyžiarska škola ako i požičovňa lyžiarskeho vybavenia. K zaujímavostiam tejto lokality patrí fakt, že stredisko bolo založené v roku 1955, pričom jeho zakladateľom bol Čech Antonín Špnar.

Fakty

Nadmorská výška: 1.365 – 2.037 m
Zimná sezóna: od júna do októbra
Zjazdovky: 5,9 km najdlhšia zjazdovka
Náročnosť zjazdoviek: 17% červené ; 67% modré ; 16% zelené
Počet vlekov: 13 (6 lanoviek / 7 vlekov)
Kapacita: 18.000 osôb / hodina


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Sydney
Ubytovanie v Thredbo
Požičanie auta v Sydney

Poistenie Austrália

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáThredbo