Lyžiarske strediská

SKI Dubaj

Spojené Arabské EmirátySPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Popis lokality


Hoci Dubaj je známy ako destinácia, kde priemerná celoročná teplota dosahuje 28° (i keď v lete teplota môže vystúpiť až na extrémnych 48°), napriek tomu je milovníkom lyžovania umožnené praktizovať tento zimný šport tu v Dubaji počas celého roku. Nachádza sa tu totiž najväčšie kryté lyžiarske stredisko na svete.
Ski Dubaj [ ] sa rozprestiera na ploche 22.500 m2, na šírke 80 metrov a výške 85 metrov, čo približne zodpovedá výške 25 poschodovej budovy. Viac ako 6 tisíc ton snehu zabezpečuje 27 snežných diel a udržiavaná stála teplota -2/-1°C.
Ski Dubaj poteší ako nadšencov lyžovania, tak i sánkovania, snowboardingu, či toboganingu. Je tu k dispozícii 5 lyžiarskych tratí rôznej náročnosti (s rôznou dĺžkou a spádom), vrátane sánkarskej a bobovej dráhy ako aj Freestyle zóny pre snowboardistov. Svahy tohto umelého lyžiarskeho strediská sú samozrejme perfektne upravené. Najdlhšia trať meria približne 400 metrov. Na vrchol sa dostanete štvorsedačkovou lanovkou, resp. je tu k dispozícii aj vlek. V cene ski passu máte zahrnutú aj kompletnú lyžiarsku výbavu, resp. snowboardovú výstroj (okrem lyžiarskych rukavíc). Tiež sa v areáli Ski Dubaj nachádza ľadová jaskyňa, alpská dedinka a sieť reštaurácií Budha Bar.
Celý areál Ski Dubaj je lokalizovaný v nákupnom centre Mall of the Emirates, ktoré patrí k najväčším na svete.

Fakty

Sezóna: celý rok
Zjazdovky: najdlhšia 400 metrov
Počet vlekov: 2 (1 sedačka a 1 vlek)
Kapacita: 1.500 osôb / hodina


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Dubaja
Ubytovanie v Dubaji
Požičanie auta v Dubaji

Poistenie do Spojených Arabských Emirátov

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáSKI Dubaj