Poklady sveta

Santa Maria delle Grazie a posledná večera

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality

Milano S.ta Maria delle Grazie by Matteo Russo on 500px.com


Kostol a dominikánsky kláštor Santa Maria Delle Grazie [ ] predstavuje skvelé dielo ako staviteľského, tak aj výtvarného umenia. Roku 1463 došlo k založeniu kostola a aj kláštora grófom Gaspare da Vimercate. Výstavba kostola prebiehala v rokoch 1466-1490, výstavba kláštora zase v rokoch 1466-1469.
Exteriér kostola Santa Maria Delle Grazie zaujme použitím rôznofarebných tehál. Interiér kostola je plný jednoduchých tvarov. Bol postavený v renesančnom slohu, podľa projektu Bramanteho. Práve tu sa nachádza refektárium (jedáleň) so slávnym dielom od Leonarda da Vinci, známym pod názvom „Posledná večera“. Toto majstrovské dielo namaľované olejovými temperami vzniklo na sklonku 15. storočia. Samotná scéna zobrazuje okamžik, keď Ježiš hovoril svojim učeníkom, že jeden z nich ho zradí. K zaujímavostiam patrí tá skutočnosť, že kým hlavy zobrazených apoštolov majú dodanú majestátnosť a krásu, samotný Kristus zostal nedokončený. Leonardo da Vinci bol totiž presvedčený, že Spasiteľovi nevie prepožičať takú božskosť, akú si zasluhuje.
Spomeňme, že ak kostol, tak aj obraz „Posledná večera“ máte záujem navštíviť, je vhodné k tomu zarezervovať vstupenky v predstihu.

Lokalita Santa Maria Delle Grazie a Posledná večera je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Milána
Ubytovanie v Miláne
Požičanie auta v Miláne

Poistenie do Talianska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaSanta Maria delle Grazie a posledná večera