Ramla Bay

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Destinácie
Zdieľať |   

PLÁŽE SVETA


PLÁŽ RAMLA / RAMLA BAY

lokalita: Ramla Bay, Xaghra, Gozo, Malta

POPIS LOKALITY

Ak Vás zaujíma, ktorá pláž na ostrove Gozo je najlepšia, máme pre Vás pripravenú odpoveď. Je ňou nepochybne pláž Ramla Bay, ktorá je lokalizovaná v severnej časti tohto úrodného ostrova Gozo.
Ešte pred tým, ako sa ju rozhodnete navštíviť, máme pre Vás zaujímavý tip. Je ním jaskyňa nymfy Kalypsó neďaleko Xaghry.
V tejto jaskyni kedysi žila nádherná nymfa Kalypsó, podľa mytologickej povesti Homéra. Práve tu prežil spolu s ňou 7 rokov aj bájny Odysseus, pretože bol nymfou očarený, ale aj možno preto, že mu sľubovala nesmrteľnosť, kým s ňou zostane (nakoniec sa však vrátil späť k svojej manželke Pénelopé).


Kúp letenkuna Maltu   :::    Rezervácia ubytovania Victoria


Toto miesto je medzi cestovateľmi veľmi populárne, pretože ponúka jeden z najkrajších pohľadov nielen na ostrov Gozo či neďalekú Maltu, ale hlavne na nádhernú pláž Ramla Bay. Keď sa týmto pohľadom dostatočne nasýtite, nič Vám nebráni, aby ste sa vybrali dole na pláž.
Pláž Ramla je známa svojím zlatočerveným jemným pieskom. Pláž Ramla je zároveň najväčšou piesočnou plážou na ostrove Gozo. Pláž je rozľahlá a dostatočne široká, jednoducho priestranná. Morská voda je čistá a priezračná. Celé okolie je veľmi pekné a pláž je ideálne zasadená do tohto zálivu. Aj preto sa netreba čudovať, že popularita pláže stále narastá.

 

MULTIMÉDIÁ

Spustiť Slideshow Fotografie: Pláž Ramla

Spustiť Video Video: Pláž Ramla

 Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta Späť na Walkers.sk

(c) 2010-2013  WALKERS.SK  | Všetky práva vyhradené | Posledná aktualizácia: 25. novembra 2015

Casopis Cestovatel      Deluxtrade s.r.o.
Walkers.sk | Server o cestovaní
Menu