Najkrajšie pláže sveta

Pláž Ramla Bay, ostrov Gozo

MaltaMALTA

Popis lokality

Photograph Ir-Ramla l-Ħamra by Jessica Van Wynsberge on 500px


Ak Vás zaujíma, ktorá pláž na ostrove Gozo je najlepšia, máme pre Vás pripravenú odpoveď. Je ňou nepochybne pláž Ramla Bay, ktorá je lokalizovaná v severnej časti tohto úrodného ostrova Gozo. Ešte však pred tým, ako sa ju rozhodnete navštíviť, máme pre Vás zaujímavý tip. Je ním jaskyňa nymfy Kalypsó neďaleko Xaghry. V tejto jaskyni kedysi žila nádherná nymfa Kalypsó, podľa mytologickej povesti Homéra. Práve tu prežil spolu s ňou 7 rokov aj bájny Odysseus, pretože bol nymfou očarený, ale aj možno preto, že mu sľubovala nesmrteľnosť, kým s ňou zostane (nakoniec sa však vrátil späť k svojej manželke Pénelopé).
Toto miesto je medzi cestovateľmi veľmi populárne, pretože ponúka jeden z najkrajších pohľadov nielen na ostrov Gozo či neďalekú Maltu, ale hlavne na nádhernú pláž Ramla Bay. Keď sa týmto pohľadom dostatočne nasýtite, nič Vám nebráni, aby ste sa vybrali dole na pláž.
Pláž Ramla je známa svojím zlatočerveným jemným pieskom. Pláž Ramla je zároveň najväčšou piesočnou plážou na ostrove Gozo. Pláž je rozľahlá a dostatočne široká, jednoducho priestranná. Morská voda je čistá a priezračná. Celé okolie je veľmi pekné a pláž je ideálne zasadená do tohto zálivu. Aj preto sa netreba čudovať, že popularita pláže stále narastá.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Valletty
Ubytovanie vo Victoria, Gozo
Požičanie auta vo Victoria, Gozo

Poistenie Malta

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Ramla Bay