Najkrajšie pláže sveta

Rajská pláž, Lopar

ChorvátskoCHORVÁTSKO

Popis lokality


Na ostrove Rab, v blízkosti mestečka Lopar sa roprestiera takmer 2 kilometre dlhá pláž, s príznačným názvom „Rajská pláž“. Pobrežie tejto Rajskej pláže lemujú pre Chorvátsko typické borovicové háje, ktoré svojím tieňom ponúkajú dovolenkárom účinné útočisko pre teplom.
Rajská pláž je charakteristická jemným zlatožltým pieskom a krištáľovo čistým morom, ktoré je navyše príjemne teplé. Veď v lete dosahuje teplota mora dokonca až 27-28 °C. Pre rodiny s deťmi je určite potešijúci fakt, že vstup do mora je mierny a teda more je plytké ešte aj niekoľko 100 metrov od brehu.
Výhodou Rajskej pláže je aj to, že mimo najhlavnejšej sezóny miestne pláže (ktorých je mimochodom až 22, pričom 2 z nich sú nudistické – Sahara a Ciganka) nie sú až tak zaľudnené ako pláže v ostatných častiach Chorvátska. Je to dané aj veľkosťou tejto pláže ako i tým, že sa pláž nachádza na ostrove, čo niektorých milovníkov letnej dovolenky odrádza. A pritom transfer na ostrov nie je vôbec komplikovaný. Trajekt sem premáva napríklad z mesta Baška na ostrove Krk, ktorý je však s pevninou spojený mostom.
Rajská pláž potvrdzuje svoju vysokú úroveň aj modrou vlajkou, ktorú získala ešte v roku 2003. Skvelé podmienky na plávanie ako i čistota pláže, to sú dôležité atribúty, ktoré každý návštevník rád ocení. Nevynechajme pritom ani možnosti športového vyžitia. Okrem typických vodných športov Vás možno zaujme aj populárny trekking na Rabe. A ak hľadáte dobrodružstvo, vyberte sa potápať k mestečku Jablanac, kde nájdete potopenú loď, či k mestečku Lopar s tromi jaskyňami.
Ako už bolo spomenuté, ostrov Rab ponúka viacero pláží. Takže ak Vám nebude stačiť „Rajská pláž“, môžete sa tešiť aj na ďalšie pláže, skalnaté na západe alebo kamienkové na východe, či piesočné pláže na severe ostrova.
Milovníci histórie môžu navštíviť taktiež lokalitu Punta Zidine, kde sa rozprestierajú pozostatky antických stavieb. Alebo sa môžete poprechádzať v uličkách malebného Loparu, či mesta Rab, ktoré je hlavným mestom ostrova. V Rabe pri túlaní sa starými kamennými uličkami určite objavíte renesančné i gotické paláce starých šľachtických rodín. Za zmienku stoja aj štyri romantické zvonice, ktoré nie sú navzájom ani príliš vzdialené. Na dve z nich môžete aj vyjsť a kochať sa pohľadom na okolie a nekonečné more.
Záverom ešte jedna zaujímavosť. Podľa tradície, ktorou sa miestni obyvatelia radi pochvália, zakladateľ štátu San Marino, svätý Marinus, bol pôvodom z Lopara.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Zadaru
Ubytovanie Rab Chorvátsko
Požičanie auta v Zadare

Poistenie do Chorvátska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaRajská pláž, Lopar