Najkrajšie pláže sveta

Punta Cana

Dominikánska republikaDOMINIKÁNSKA REP.

Popis lokality

Photograph Untitled by Elbier Minks on 500px


Kým v nedávnej minulosti bola Punta Cana len neznámou, doslova nedostupnou destináciou zarastenou bambusovými húštinami, v súčanosti je už Punta Cana populárnym medzinárodným letoviskom, dokonca oceneným viacerými prestížnymi architektonickými cenami (spojenie architektúry s prírodou – palmové lístie pokrýva strechy terminálu). Tým hlavným magnetom pre turistov sú nepochybne prekrásne pláže. Práve tu sa nachádza jedna z najkrajších pláží Karibiku, ale vlastne aj celého sveta – Bávaro. V dĺžke 35 kilometrov sa rozprestierajú úžasné pláže s typickým jemnučkým bielym pieskom.
Ako sú dokonalé pláže, dokoncalé je aj more, ktoré je tyrkysové až tmavo modré a samozrejme priam krištáľovo čisté. Pláže sú populárne aj pre milovníkov potápania a šnorchlovania, vzhľadom na bohatý podmorský život a korálové útesy. A kto by mal záujem vyskúšať rybárčenie na otvorenom mori, môže to tu samozrejme vyskúšať.
Nakoniec nezabudnime ani na milovníkov golfu, ktorí sa určite nadchnú viacerými kvalitnými golfovými ihriskami.
Pláže Baváro sú známe taktiež pre svoje luxusné hotely, ale nájdu sa tu tiež hotely strednej triedy. Popri prechádzkach sa môžete vychutnať skvelú kuchyňu v miestnych reštauráciách a zakúpiť suveníry v lokálnych obchodíkoch.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Punta Cana
Ubytovanie v Punta Cana
Požičanie auta v Punta Cana

Poistenie Dominikánska republika

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPunta Cana