Najkrajšie pláže sveta

Pláž Porto Pino

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality

Porto Pino Sardinia by Lubomir Mihalik on 500px.com


Pláž Porto Pino predstavuje jednu z najkrajších pláží nachádzajúcich sa v juhozápadnej Sardínii.

Pláž, lokalizovaná v blízkosti Sant'Anna Arresi (provincia Cagliari), je dlhá až 4 kilometre. Je rozdelená na tri časti, z ktorých dve predstavujú oddelené pláže a tretiu časť predstavuje oblasť majestátnych piesočných dún, ktoré sú typickou črtou Porto Pino (podobne tak aj plameniaky ružové, či iné vodné vtáky).

Prvá, 550 metrov dlhá pláž, je lokalizovaná v blízkosti parkoviska a predstavuje pláž s bielo-šedým pieskom. Druhá, takmer 2 km pláž je menej navštevovaná a teda aj menej zaľudnená, s krásnym bielym pieskom. Poslednú časť tvorí oblasť piesočných dún, ktoré sú prístupne iba počas leta a peši (trvanie prechádzky cca 20-30 minút). Biele piesočné duny patria k najvyšším v celej Sardínii. Tie najvyššie dosahujú výšku až 30 metrov. Aj to je dôvod, prečo je Porto Pino súčasťou chráneného územia.

Z pohľadu poskytovaných služieb môžeme hodnotiť pláž len pozitívne. Samozrejmosťou sú slnečníky, bary, sprchy a široká ponuka vodných športových aktivít ako surfovanie a potápanie, ktoré je veľmi atraktívne vzhľadom na bohatý podmorský život. Za poplatok je možné prenajať si loďky, nafukovacie člny, či vodné bicykle.

More v Porto Pino je krištáľovo čisté a desiatky metrov od brehu stále plytké, čo je obzvlášť výhodné pre rodiny s deťmi. Pláže s jemným bielym pieskom pôsobivo kontrastujú s azurovo modrým Stredozemným morom, čo vytvára exotickú atmosféru. Aj preto Porto Pino sa oprávnene prezývajú ako perla Stredomoria, talianske Maledivy, európske Seychely, či výstižne Karibik Európy.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Cagliari
Ubytovanie Porto Pino
Požičanie auta Sicília

Poistenie Sicília

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Porto Pino