Najkrajšie pláže sveta

Los Gigantes a Playa de La Gigantes

ŠpanielskoŠPANIELSKO

Popis lokality

Photograph Steep coast "Los Gigantes", Tenerife by Ulrich Salaschek on 500px


Tenerife na Kanárskych ostrovoch je okrem iného populárne svojimi 500 až 800 metrov vysokými strmými skalami, známymi ako Los Gigantes, ktoré sú dobre prístupné loďkou. Konkrétne je možné tieto majestátne skaly nájsť na juhozápadnej strane Tenerife, kde sa prirodzene nachádzajú aj nádherné pláže.
Letovisko Los Gigantes a jeho miestna pláž je poznačená vulkanickou činnosťou, preto tu nachádzame prevažne sivý až čierny lávový piesok. Za zmienku ale určite stojí aj susediace stredisko Playa de La Arena (v preklade „Piesočná pláž“), ktorá je vďaka Los Gigantes dobre chránená pred vetrami. Tiež sa tu nachádza čierny sopečný piesok.
Výnimočnosť pláže Playa de La Arena je však hlavne v tomu, že patrí k najčistejším plážam na ostrove a je tiež držiteľkou modrej vlajky. Playa de los Guios je zase menšia pláž, ktorá je však vhodné pre rodiny s deťmi, vzhľadom na pozvolný vstup do vody. Netypické sfarbenie piesku, v pozadí strmé skalnaté útesy a nádherné teplé vody Atlantického oceánu pôsobia na každého dovolenkára veľmi zaujímavo, priam zvláštne, ale nádherne. Niet pochýb, že tieto pláže patria k najkrajším na svete.
Okrem kúpania sa je možné realizovať rozmaniť vodné športy ako jachting, surfovanie, potápanie a samozrejme aj rybolov. Pri Los Gigantes je možné pozorovať pomerne početné delfíny a veľryby. Mimo toho vyznávačov golfu určite potešia kvalitné golfové ihriská golfových klubov ako Abama Golf Club, Golf Costa Adeje a iné. Kvalitné ubytovanie ponúkajú viaceré prevažne nižšie hotely, ale aj menšie penzióny.
Za zmienku ešte stojí fakt, že lokalita je vhodná na dovolenku po celý rok.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Tenerife
Ubytovanie Tenerife
Požičanie auta v Los Gigantes

Poistenie Kanárske ostrovy

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaLos Gigantes a Playa de La Gigantes