Najkrajšie pláže sveta

Playa de Jandia, Fuerteventura

ŠpanielskoŠPANIELSKO

Popis lokality

Photograph Cofete paradise. by Pedro López Batista on 500px


Kilometre prekrásnych pláží (Playa de Jandia, Costa Calma a Morro Jable) zlatistého piesku oslovia aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Konkrétne Playa de Jandia je veľmi populárne letovisko lokalizované na juhozápadnom cípe ostrova Fuerteventura. Čisté more, slnečné počasie a skvelý nočný život, to sú typické parametre charakterizujúce toto letovisko.
Kilometer dlhá Playa de Jandia je typická svetlým pieskom s pozvolným vstupom do mora. Playa de Jandia je primárne rozdelená do dvoch oblastí: Playa de Sotavento (vhodná pre windsurfing vzhľadom na častý vietor) a Playa de Barlovento (vhodná pre bežných milovníkov kúpania).
25 metrov pod hľadinou mora sa nachádza ten pravý podmorský raj, takže na svoje si prídu tiež milovníci potápania. V oblasti pláži sa nachádzajúkvalitné hotely, reštaurácie, viacero barov, značkových obchodíkov a nočných klubov.
Playa de Jandia je súčasťou prírodnej chránej oblasti Parque Natural de Jandia. Preto táto oblasť je vhodná na návštevu aj pre milovníkov prírody. Stojí tu napríklad najvyššia hora ostrova Fuerteventura: Pico de Jandia, či Pico de Zarza, vysoká 807 m nad morom. Z hora sa naskytá nádherný výhľad na vyššie spomenuté pláže Playa de Sotavento a Playa de Barlovento.
Pláž Playa de Jandia je vhodná na kúpanie sa a windsurfing po celý rok.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Tenerife
Ubytovanie v Morro del Jable
Požičanie auta v Los Gigantes

Poistenie Kanárske ostrovy

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPlaya de Jandia