Lyžiarske strediská

Obertauern lyžiarske stredisko

RakúskoRAKÚSKO

Popis lokality

Photograph Obertauern, Austria by Axel Flasbarth on 500px


Ak hľadáte jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Európe, nájdete ho v Rakúsku. Je ním horské malebné lyžiarske stredisko Obertauern [ ].
Jednou z výhod tohto strediska je jeho poloha, ktorá garantuje dostatok snehu počas celej lyžiarskej sezóny. Prírodný kvalitný sneh si práve tu môžete vychutnať celých 6 mesiacov, t.j. od novembra až do začiatku mája, čím sa Obertauern zaraďuje k top strediskám v Rakúsku. Aj preto sa niekedy Obertauern prezýva ako "snehová misa Rakúska".
Lyžiarske stredisko Obertauern ponúka 100 km priam rozprávkových zjazdoviek, ktoré obsluhuje až 26 vlekov. Taktiež milovníci bežkovania tu nájdu 26 kilometrov bežeckých tratí, z čoho 6 km dlhá trať Hundsfeld (ľahká) a 10 km trať Gnadenalm (stredne náročná) je určená pre rekreačných bežkárov, kým 10 km trať World cup je určená pre profesionálov. A nemôžeme zabudnúť taktiež na fanúšikov snowboardingu, ktorý majú k dispozícii snowboardingový park Longplay, v blízkosti lanovky Karkopfbahn. K dispozícii sú dráhy ako pre začiatočníkov, tak tiež pre pokročilých, až po U-rampy a skoky. A to stále nie je všetko... Práve v Obertauerne vznikla prvá škola lyžovania s padákom a dodnes ponúka výcvik tohto adrenalínového športu.
Obertauern je optimálny predovšetkým pre rodiny s deťmi. Jednak preto, že lyžovanie na miernych a stredne náročných zjazdoviek si deti určite užijú, tak aj preto, že deti do 6 rokov lyžujú v sprievode rodičov zadarmo. Môžu sa zúčastniť taktiež lyžiarskeho kurzu, kedy dostanú vlastnú permanentku od jednej zo siedmich lyžiarskych škôl. Detské lyžiarske školy sú určené pre deti od troch rokov. Napokon pre deti sú k dispozícii viaceré zábavné aktivity, či už jazda na saniach ťahaných koňom alebo jazda na osvetlenej sánkarskej dráhe, bábkové divadlo, detské kino, či výtvarné aktivity. Jednoducho skvelé animačné programy.
Hoci v Obertauerne je obmedzený počet čiernych náročných zjazdoviek, to vôbec nevadí. Nájdete tu totiž legendárnu zjazdovku Gamsleiten. Tá je určená naozaj pre tých najskúsenejších, pretože patrí k najstrmším bubnovitým svahom v Európe.
Všetkých návštevníkov poteší, že v Obertauerne býva skvelé počasie. Krásne slnečné dni s modrou oblohou každého nabijú optimizmom a novou energiou. A ak ju počas dňa nestihnete celú minúť, máte možnosť vychutnať si nočné lyžovanie. Každý pondelok a štvrtok, od 19:00 do 22:00 hodiny je lyžiarom k dispozícii štvorsedačková lanovka Edelweiss a 1.500 metrov dlhá osvetlená zjazdovka. Lyžovanie pod hviezdnym nebom si určite zamilujete.
V lokalite Obertauern nájdete skvelé hotely, apartmány, reštaurácie, lyžiarske chaty a kvalitné služby, vrátane wellnes, či požičovní lyžiarskeho vybavenia. Nájdete tu aj čulý nočný život, takže nudiť sa určite nebudete. Bary, diskotéky a krčmičky uspokoja každého.

Fakty

Nadmorská výška: 1.630 – 2.313 m
Zimná sezóna: od novembra do mája
Zjazdovky: 100 km
Počet vlekov: 26 (19 sedačiek, 1 kabínka a 6 vlekov)
Kapacita: 47.000 osôb / hodina


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Salzburgu
Ubytovanie v Obertauern
Požičanie auta v Salzburgu

Poistenie do Rakúska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáObertauern