Najkrajšie pláže sveta

Natadola pláž

FidžiFIDŽI

Popis lokality


Jedným z najkrajších miest na Fidži je pláž Natadola Beach, ktorá sa rozprestiera na ostrove VitiLevu. Doslova rajské fascinujúce prostredie, exotické záhrady s množstvom kvitnúcich kvetov a nevýdaných rastlín, to všetko dotvára neopakovateľnú atmosféru tohto nádherného miesta.
Pláž Natadola Beach je známa čistotou a prekrásnym bielym pieskom s azúrovomodrým krištáľovým morom. Celá pláž, dlhá 1,6 km, je lemovaná palmami. Je vhodná na peštovanie vodných športov, keďže vytvára ideálne podmienky na surfovanie, šnorchlovanie, či potápanie. Populárnou aktivitou je taktiež jazda na koni, čo umožní cestovateľom originálnym spôsobom preskúmať okolie.
Popri tom všetkom zaiste poteší skutočnosť, že všetky pláže sú na Fidži bezplatné, nevynímajúc Natadolu Beach.
Kúpanie a slnenie nie je jedinou atrakciou okolia. Oplatí sa spraviť si výlet na ostrov Robinsona Crusoa a ak budete mať šťastie, zažijete aj interesantné krabie preteky. Určite za povšimnutie stojí aj ďalšia atrakcia: stará dieselová lokomotíva so súpravou, prevážajúca cukrovú trstinu do továrne v meste Lautoka. Vychutnajte si cestu vláčikom (Coral Coast Scenic Railway). Zaujímavé pocity možno zažijete pri pohľade na jaskyne Muka, ktoré sú posledným miestom odpočinku obetí pôvodného kanibalského náčelníka. Do týchto končín sa zároveň organizujú taktiež početné exkurzie po horských dedinkách, populárne sú i riečne splavy do vzdialených dedín. Tie sú zaujímavé tým, že návštevník má možnosť vidieťa spoznať zvyky miestnych kmeňov. Pravdepodobne najmalebnešou dedinkou na Fidži je dedinka Navala, ktorá si zachovala dodnes tradičnú architektúru. Aj v súčasnosti sa výstavba realizuje v pôvodnom štýle tradičných domov polynézskych kmeňov.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Suva, Fidži
Ubytovanie v Lautoke, Natadola Beach
Požičanie auta v Zakynthose

Poistenie Fidži

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaNatadola pláž