Lyžiarske strediská

Nassfeld lyžiarske stredisko

RakúskoRAKÚSKO

Popis lokality

Nassfeld Austria by Lubomir Mihalik on 500px.com


Hľadáte lyžiarske stredisko s najväčším počtom slnečných dní v roku? Takým strediskom je Nassfeld [ ] ! Slnko tu svieti v priemere o 100 hodín viac ako v severnejších regiónoch Álp.
Toto populárne lyžiarske stredisko sa nachádza v Rakúsku, v oblasti Korutánsko, priamo na hraniciach s Talianskom. Nassfeld je pritom najväčším lyžiarskym areálom v Korutánsku.

Nassfeld, obkolesený krásnou alpskou panorámou hôr, ponúka skvelé lyžiarske podmienky ako pre náročných lyžiarov, tak aj pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa tu 3 cvičné areály pre deti ako aj lyžiarske školy pripravené špeciálne pre deti. Okrem toho stredisko ponuka deťom do 10 rokov celodenný skipas, každú sobotu v týždni, za zvýhodnenú cenu.
Samozrejmosťou sú perfektne upravené zjazdovky s garanciou dostatočného snehu, moderné sedačky a vleky. Spomeňme napríklad najnovšiu 6-miestnu lanovku Rudnigsattelbahn s vyhrievanými sedačkami, ochranou proti vetru a špeciálnou úpravou pre bezpečnosť detí.
Lyžiarske stredisko Nassfeld ponúka 2 km nočného lyžovania. Nassfeld nesklame ani fanúšikov sánkovania, či snowboardistov. V tunajšom rezorte nechýba ani značená freeridová zóna.
Návštevníci Nassfeldu majú k dispozícii aj mnohé ďalšie atrakcie a športové aktivity, medzi ktoré patrí napr. snowtubing, snowskate, bežky, horské kolobežky, horské vozíky, skútre a podobne.

V Nassfelde sa stretnete s rakúskou pohostinnosťou a talianskou bezprostrednosťou. Pre návštevníkov sú k dispozícii kvalitné hotely, ponúkajúce skvelé ubytovanie, výborný gastronomický zážitok a relax vo vodnom a wellness svete.

Vďaka kvalitám, ktoré toto skvelé lyžiarske stredisko ponúka, Nassfeld získal mnoho ocenení, napríklad bol vyhlásený za jednu z top 10 najlepších lyžiarskych oblastí v Rakúsku.

Fakty

Nadmorská výška: 610 – 2.200 m
Zimná sezóna: od decembra do apríla
Plocha zjazdoviek: 300 ha
Zjazdovky: 110 km
Náročnosť: 30 km ľahká, 69 km stredná, 11 km ťažká
Dĺžka najdlhšej zjazdovky: 8 km
Počet vlekov: 30 (9 sedačiek, 5 kabínka a 16 vlekov)
Kapacita: 44.000 osôb / hodina


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Innsbrucku
Ubytovanie v Nassfeld
Požičanie auta v Innsbrucku

Poistenie do Rakúska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáNassfeld