Najkrajšie pláže sveta

Pláž Miami

USAUSA

Popis lokality

Photograph Miami Beach Skyline by Andres Leon on 500px


Miami beach predstavuje viac ako 15 km dlhý ostrov spojený s mestom Miami viacerými mostami. Miami beach je veľmi obľúbená, takmer 11 km dlhá pláž, s množstvom exotických rastlín a paliem. Zaujímavú atmosféru miesta dotvára kontrast veľkomesta a súčasne nádhernej prírody. A to všetko pri pobreží exotického Karibiku, na polostrove Florida. Aj preto jej prevádzka je takmer celoročná. Ideálne obdobie na návštevu je zimné obdobie, kedy sa teplota pohybuje na priemernej úrovni 25°C. Okrem nádherných a udržiavaných čistých pláží so svetlým bielym pieskom a priezračného modrého mora tu nájdu turisti aj zábavu, či už množstvo reštaurácií, diskoték a nočných barov.
Vzhľadom na to, že pláž v Miami je dosť rozľahlá, je optimálna aj na realizáciu plážových športov. Samotné more je však vhodné skôr na bežné kúpanie a niektoré vodné športy (napr. windsurfing) ako na potápanie, vzhľadom na charakter morského dna. Na druhej strane aj práve preto je vyhľadávaná rodinami s deťmi.
Štandardom sú luxusné hotely. Pláž v Miami je obľúbená aj medzi svetoznámymi celebritami a filmármi. Samozrejmosťou je vysoká bezpečnosť na pláži, ktorú zabezpečujú pobrežné hliadky, tzv. „Baywatch“.
Pláž v Miami spĺňa všetky atribúty ideálnej pobytovej dovolenky, nie nadarmo sa zvykne prezývať aj ako "Riviéra Spojených štátov".


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Miami
Ubytovanie v Miami
Požičanie auta v Melliehe

Poistenie do USA

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Miami