Lyžiarske strediská

Livigno lyžiarske stredisko

TalianskoTALIANSKO

Popis lokality


Stredisko Livigno [ ] síce nepatrí k tým najväčším zimným strediskám, ale patrí určite k tým najlepším. Na svoje si tu prídu ako lyžiari profesionáli, tak i lyžiari začiatočníci. Z celkového počtu zjazdoviek je približne 26% málo náročných, t.j. vhodných pre menej skúsených lyžiarov. 57% zjazdoviek sa zaraďuje do kategórie stredne ťažkých a posledných 17% do kategórie s vysokou obtiažnosťou.
Livigno je veľmi obľúbeným zimným strediskom aj medzi fanúšikmi snowboardingu. Nachádza sa tu viacero veľmi dobre vybavených Snowparkov, kde sa konajú pravidelné súťaže.
Milovníci bežkovania nájdu v Livigno 40 km stále upravovaných bežeckých tratí.
Úplným štandardom je zasnešovanie, ktoré pokrýva 80% svahov. Livigno ponúka služby na vysokej úrovni. Okrem početných ubytovacích zariadení sa tu nachádzajú školy lyžovania, požičovne lyžiarskeho vybavenia. Nemôžeme zabudnúť ani na milovníkov chutného jedla. Tunajšie reštaurácie navyše ponúkajú skvelé výhľady na Alpy. Posedieť si pre skvelej káve, či pri typickom nápoji Bombardino (vaječný liker so šlahačkou) alebo pri teplom čaji je závidenia hodná predstava.
Nemôžeme nespomenúť, že Livigno poteší tiež fanúšikov výhodných nákupov. Stredisko Livigno sa totiž nachádza v bezcolnej zóne, preto tu vo viac ako 200 obchodov určite lacnejšie nakúpite (hlavne alkohol, cigarety, parfémy), a to vrátane pohonných hmôt na benzínových pumpách.

Fakty

Nadmorská výška: 1.816 – 2.800 m
Zimná sezóna: od decembra do apríla
Zjazdovky: 115 km
Počet vlekov: 30 (6 kabínkových / 13 lanoviek / 11 vlekov)
Kapacita: 47.300 osôb / hodina

Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Milána
Ubytovanie v Livigno
Požičanie auta v Bormio

Poistenie do Talianska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáLivigno