Najkrajšie pláže sveta

Pláž Jumeirah

Spojené Arabské EmirátySPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Popis lokality

Photograph Sunset over Wild Wadi and Burj Al Arab by Jaideep Abraham on 500px


V prekrásnej rezidenčnej štvrti, cca 40 km od centra Dubaja, v Spojených arabských emirátoch, sa rozprestiera niekoľko kilometrová široká pláž Jumeirah, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších pláží sveta. Keďže lokalite dominujú luxusné hotely, z ktorých pravdepodobne najznámejší je 321 metrov vysoký hotel v tvare plachetnice - Burj Al Arab, je táto pláž považovaná aj za jednu z najluxusnejších pláží na svete. Niet sa preto čomu čudovať, že na tejto skvelej pláži absentujú otravní predajcovia suvernírov, ktorí sú typickí pre niektoré iné dovolenkové, prevažne arabské, destinácie ako Egypt, či možno ešte viac Tunisko.
Jumeirah Beach je kúzelnou verejnou plážou s bielym pieskom, lemovanou palmami. Je vhodnou plážou aj pre rodiny s deťmi, vzhľadom na mierny spád vstupu do vody. More je pritom teplé a dokonale priezračné.
Ak zatúžite po väčšej zábave, navštívte neďaleký populárny aquapark Wild Wadi. Môžete sa tešiť na množstvo zábavy a adrenalínových atrakcií. K nim patria napríklad vyhrievané, ale i chladené bazény, bazény s umelými vlnami, kĺzačky, tobogany. Napr. tobogán Jumeirah Sceirah Switchback je vysoký až úctihodných 33 metrov a teda garantuje skvelú rýchlosť klzu, ktorá sa môže pohybovať až na úrovni 80 km/h.
Záverom rada: termín návštevy lokality si vyberte skôr počas zimných mesiacov, nakoľko v lete teploty dosahujú pomerne extrémne hodnoty.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Dubaja
Ubytovanie v Dubaji
Požičanie auta v Dubaji

Poistenie do Spojených Arabských Emirátov

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Jumeirah