Poklady sveta

Národný park Garamba

Konžská dem. republikaKONŽSKÁ DEM. REPUBLIKA

Popis lokality


Národný park Garamba sa rozprestierana ploche 4.920 km2, v nadmorskej výške 710 až 1.061 metrov. Garamba sa stala národným parkom v roku 1938. Dodnes je významným chráneným územím slonov, žiráf, hrochov, no predovšetkým ohrozených nosorožcov tuponosých, zaradených do Červenej knihy ohrozených druhov svetového dedičstva. Garamba je v podstate jediným miestom na našej planéte, kde žije životaschopná populácia severných nosorožcov tuponosých.
V južnej časti národného parku Garamba je najväčšia hustota slonej populácie v celej Afrike! V parku sa nachádza približne 11 tisíc slonov. K ďalším zvieratám patria žirafy konžské, leopardy, levy, hrochy, šimpanzy, antilopy, či okolo 25 tisíc byvolov. Je zaujímavé, že tunajšie byvoly majú kratšie rohy a zároveň sú červenšie ako byvoly africké žijúce v ostatných častiach Afriky.
Tým, že národný park Garamba si uchoval pôvodné prírodné podmienky, ktoré pripomínajú pravek, životné podmienky pre zvieratá sú v tejto lokalite veľmi priaznivé. Z flóry v parku dominujú trávnaté savany, rôzne africké tropické dreviny, či zaujímavé trávy druhu Hyparrhenia, ktoré dorastajú až do výšky 2 m.

Lokalita Garamba je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka Kinshasa
Ubytovanie Kinshasa
Požičanie auta Kinshasa

Poistenie Konžská demokratická republika

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaNárodný park Garamba