Najkrajšie pláže sveta

Pláž Elafonisi na Kréte

GréckoGRÉCKO

Popis lokality

Photograph Elafonisi - Creta by Marina Mel on 500px


V blízkosti najzápadnejšieho výbežku Kréty sa rozprestiera Karibik Európy, pláž Elafonisi. Hoci tento tropický raj Kréty patrí medzi menej dostupné pláže na Kréte, nie je problém danú lokalitu navštíviť. Z Chanie sem chodia autobusy, ale organizujú sa tu tiež celodenné výlety. Ďalšou alternatívou je prenajatie si automobilu... Tak určite neváhajte!
Pre pláž Elafonisi je charakteristický zlatistý piesok s priam výnimočným ružovkastým nádychom, vďaka morským koralom. Samozrejmosťou Elafonisi sú nádherné tyrkysové lagúny s priezračným morom.
More v okolí Elafonisi je čisté, plytké, teplučké a teda je zároveň ideálne pre deti. Vďaka plytkému moru sa môžete poľahky prebrodiť na opozitný ostrov Elafonisi. Oplatí sa to vyskúšať, Elafonisi totiť obklopuje plytká lagúna v mnohofarebných odtieňoch mora, ktorú si môžete na ostrove doslova vychutnať.
Kým parkovanie pri pláži Elafonisi je zadarmo, za ležadlá a slnečníky na pláži si treba priplatiť. Ak si však nejaké chcete obsadiť, mali by ste sem prísť skoro ráno, pretože neskôr môžu byť beznádejne obsadené. Napriek tomu, že občas tu na Elafonisi vanie silnejší vietor zo Sahary, ktorý niekedy štípe, pláž Elafonisi je jednou z najkrajších pláží Kréty, ktorú odporúčame navštíviť.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Heraklion
Ubytovanie v Heraklione
Požičanie auta Kréta

Poistenie Kréta

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Elafonisi