Poklady sveta

Central park, New York

USAUSA

Popis lokality

Photograph Central Park, NY by Pavel Sokolov on 500px


Central park [ ] je verejným parkom obdĺžnikového tvaru, v centre Manhattanu, v kozmopolitnom meste New York. Central park sa rozprestiera na ploche 3.41 km2, na pozemku patriacemu mestu. Konkrétne sa tiahne od 59. ulice až po 110. ulicu, čo zodpovedá dĺžke 4,1 km.
Central park, ktorý bol otvorený v rok 1859, je dodnes veľmi obľúbeným miestom, pretože ponúka množstvo zelene uprostred vysokých mrakodrapov.
Central park nie je dielom náhody, ale plánovania. Za jeho návrh boli zodpovední Frederick Law Olmsted a Calvert Vaux, ktorí ho koncipovali tak, aby sa čo najviac ponášal na anglický vidiek. Dnes, okrem bohatej zelene, sa v Central parku nachádza taktiež viacero umelých jazier, 2 štadióny na korčuľovanie, ihriská pre deti, ale aj ZOO. Central park je tiež obľúbeným miestom medzi korčuliarmi a cyklistami. Central Park je taktiež miestom, kde sa vykonávajú rôznorodé kultúrne, spoločenské a rekreačné programy.
Svojou ročnou návštevnosťou okolo 25 miliónov návštevníkov Central park patrí k najnavštevovanejším mestským parkom nielen v USA, ale i na svete.
Na záver ešte jedna zaujímavosť, ktorá Vás možno prekvapí. Central park nie je svojou rozlohou najväčším parkom v NY. Tým skutočne najväčším je Flushing Meadows – Corona Park v Queense.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do New Yorku
Ubytovanie v New Yorku
Požičanie auta New York

Poistenie do USA

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaCentral park, New York