Najkrajšie pláže sveta

Cable Beach, Broome

AustráliaAUSTRÁLIA

Popis lokality

Photograph Cable Beach Camels by Wayne Bradbury on 500px


Ak chcete zažiť skvelú dovolenku, navštívte perlu južnej pologule, populárnu Cable Beach v odľahlej časti západnej Austrálie. V neuveriteľnej dĺžke až 23 km sa totiž vinie skvelá čistá pláž, prevažne s bielym pieskom (v malej miere je časť pláže skalnatá). A aj práve vzhľadom na svoju dĺžku patrí Cable Beach všeobecne k najdlhším plážiam na svete.
Typickou črtou pláže Cable Beach sú zároveň úchvatné útesy a krištáľovo čisté tyrkysové more. Cable Beach sa môže okrem iného pochváliť naozaj skvelými podmienkami na potápanie, nakoľko práve tu môžete sledovať mnoštvo najrozmanitejších morských živočíchov.
Ďalšou atrakciou pláže je sledovanie tropického západu slnka. Ľudia si jednoducho popíjajú privo či víno a v prívetivej nálade čakajú na západ slnka. K tomu keď si objednáte romantickú prechádzku na ťaviach, určite neoľutujete.
Cable beach je taktiež veľmi obľúbenou plážou romantikov, nakoľko sa tu konajú početné svadobné ceremónie. Výhodou tejto pláže, považovanej za austrálsku „Mekku“, je taktiež aj to, že sa nachádza na južnej pologuli. Teda ideálny čas na jej návštevu je práve v období, keď vládne v našom pásme mrazivé počasie. Čo tak teda vychutnať si v zime skvelú dovolenku na jednom z najúžasnejších miest na svete?


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Broome
Ubytovanie v Broome
Požičanie auta v Broome

Poistenie do Austrálie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaCable Beach