Lyžiarske strediská

Borovets lyžiarske stredisko

BulharskoBULHARSKO

Popis lokality

Borovets

Jedným z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Bulharsku je nepochybne stredisko Borovets. [ ] Borovets je zároveň najstarším zimným strediskom v krajine, keďže bol založený ešte v roku 1896. Celé stredisko Borovets je lokalizované na úpätí hory Musaly (2.925 m), ktorá je najvyššou horou Balkánskeho poloostrova.
Borovets je v súčasnosti moderným strediskom. Ponúka skvelé podmienky lyžovania ako pre začiatočníkov (cca 25% z celkového počtu tratí), tak i skúsených lyžiarov (cca 60%) až po expertov (cca 15%). Nájdete tu 24 rôznych lyžiarskych tratí v celkovej dĺžke 58 kilometrov. Najdlhšia trať meria úctihodných 12 kilometrov.
Borovets obľubujú taktiež prívrženci bežkovania, keďže tu majú k dispozícii 35 kilometrov upravených biatlonových tratí, ktoré sľubujú skvelý športový zážitok. V stredisku Borovets myslia aj na deti. Nachádza sa tu detský park s odborným personálom, takže sa tu deti môžu naučiť v krátkom čase lyžovať.
Stredisko Borovets ponúka množstvo ubytovacích možností, príjemných reštaurácií, barov, obchodov, a to všetko za prijateľné ceny.

Fakty

Nadmorská výška: 1.300 – 2.560 m
Zimná sezóna: od 15.12. do 15.04.
Zjazdovky: 58 km
Počet vlekov: 12 (5 lanoviek / 7 vlekov)


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Sofie
Ubytovanie v Borovets
Požičanie auta v Sofii

Poistenie do Bulharska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáBorovets