Najkrajšie pláže sveta

Bora Bora

FrancúzskoFRANCÚZSKO

Popis lokality

Bora Bora by Jamey Price on 500px.com


Súostrovie Francúzskej Polynézie sa môže pochváliť jedným z najkrajších ostrovov sveta, ktorým je Bora Bora. Ostrov je vulkanického pôvodu a je obklopený koralovými ostrovmi a útesmi. Bora Bora je známy predovšetkým pre svoje nádherné pláže a azúrové modré more. Nie nadarmo sa Bora Bora pre svoje pláže a nádhernú lagúnu prezýva aj ako „perla Polynézie“.
Na ostrove je množstvo dlhých pláží, avšak snáď práve tou najkrásnejšou je pláž Matira, pre ktorú je charakteristická nádherná okolitá scenéria a dokonale jemný biely piesok.
Ostrov Bora Bora obmývajú priezračné a teplé vody Tichého oceánu, kde sa môžete potápať a šnorchlovať s množstvom pestrofarebných rýb.
Ostrovu dominuje 727 metrov vysoká hora Mt. Oteman, avšak až pohľad z druhej najvyššje hory Pahie ponúka dych vyrážajúci výhľad na lagúnu a okolité ostrovy.
Bora Bora je prístupná z medzinárodného letiska Faa'a, ležiaceho na ostrove Tahiti, odkiaľ lietajú na ostrovy Bora Bora pravideľné miestne aerolinky. Druhou alternatívou je plavba trajektom na ostrovy.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Bora Bora
Ubytovanie v Bora Bora
Požičanie auta v Tahiti

Poistenie Bora Bora

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaBora Bora