Bora Bora

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Destinácie
Zdieľať |   

PLÁŽE SVETA


BORA BORA

lokalita: Francúzska Polynézia, 250 km severozápadně od Tahiti

POPIS LOKALITY

Súostrovie Francúzskej Polynézie sa môže pochváliť jedným z najkrajších ostrovov sveta, ktorým je Bora Bora. Ostrov je vulkanického pôvodu a je obklopený koralovými ostrovmi a útesmi. Bora Bora je známy predovšetkým pre svoje nádherné pláže a azúrové modré more. Nie nadarmo sa Bora Bora pre svoje pláže a nádhernú lagúnu prezýva aj ako „perla Polynézie“.
Na ostrove je množstvo dlhých pláží, avšak snáď práve tou najkrásnejšou je pláž Matira, pre ktorú je charakteristická nádherná okolitá scenéria a dokonale jemný biely piesok.
Ostrov Bora Bora obmývajú priezračné a teplé vody Tichého oceánu, kde sa môžete potápať a šnorchlovať s množstvom pestrofarebných rýb.

 Rezervácia ubytovania na Bora Bora


Ostrovu dominuje 727 metrov vysoká hora Mt. Oteman, avšak až pohľad z druhej najvyššje hory Pahie ponúka dych vyrážajúci výhľad na lagúnu a okolité ostrovy.
Bora Bora je prístupná z medzinárodného letiska Faa'a, ležiaceho na ostrove Tahiti, odkiaľ lietajú na ostrovy Bora Bora pravideľné miestne aerolinky. Druhou alternatívou je plavba trajektom na ostrovy.

 

MULTIMÉDIÁ

Spustiť Slideshow Fotografie: Bora Bora

Spustiť Video Video: Bora Bora

 Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta Späť na Walkers.sk

(c) 2010-2013  WALKERS.SK  | Všetky práva vyhradené | Posledná aktualizácia: 28. novembra 2015

Casopis Cestovatel      Deluxtrade s.r.o.
Walkers.sk | Server o cestovaní
Menu