Poklady sveta

Národný park Awaš

EtiópiaETIÓPIA

Popis lokality


V Etiópii sa nachádza niekoľko národných parkov. Jedným z nich je aj národný park Awaš, rozprestierajúci sa na ploche 720 km2.
Národný park Awaš predstavuje chránenú oblasť v Etiópii. Rozkladá sa vo vulkanickej krajine, ktorou mimochodom preteká taktiež najdlhšia etiópska rieka Awaš. Tá tečie na východ, aby sa nakoniec vliala do slaných jazier v Danakilskej preliačine.
Park Awaš zaujme bohatou faunou (antilopy, zebry, gazely, gepardi, leopardi, dokonca i veľké korytnačky, či až 350 druhov vtákov) i flórou. Okrem toho tu nájdete v severnej časti parku taktiež horúce pramene, kým v južnej časti parku zase pôsobivé vodopády. Môžete si tu tiež vychutnať rafting, ale tiež skvelé pohľady na pôsobivé kaňony. Dominantou parku je ale 2007 metrov vysoký vulkán Fantale.
Významnosť parku Awaš je daná aj dôležitými nálezmi predkov človeka (pred 4,1-3,5 mil. rokov), v dolnom toku rieky Awaš. Práve tu totiž vedci objavili chýbajúci článok evolúcie človeka, ktorý vyplnil priestor medzi primitívnejším rodom Ardipithecus a rozvinutejšou formou Australopithecus afarensis, do ktorej zaraďujeme aj pozostatky svetoznámej Lucy. Možno aj preto sa oblasť národného parku Awaš považuje za tzv. kolísku ľudstva.
Návšteva parku Awaš sa odporúča v čase sucha (od októbra do februára) a so sprievodcom, hoci v samotnom parku sú dobre udržiavané turistické trasy.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Etiópie
Ubytovanie v Addis Ababa
Požičanie auta v Etiópii

Poistenie do Etiópie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaNárodný park Awash