Poklady sveta

Anjelské vodopády

VenezuelaVENEZUELA

Popis lokality

Photograph Angel Falls by David Ruiz Luna on 500px


Anjelské vodopády, nachádzajúce sa na rieke Rio Churún - sú lokalizované v juhovýchodnej Venezuele, v národnom parku Canaima. Anjelské vodopády sa nachádzajú na území, ktoré domorodci nazvali Diablovou horou.
Anjelské vodopády, obklopené bohatou vegetáciou dažďového lesa, dosahujú výšku 979 metrov, pričom až 807 metrov vodopádu padá voda voľným pádom zo stolovej hory Auyán Tepui. Predstavujú tak nielen najvyšší vodopád na svete, ale aj najvyšší neprerušovaný vodopád sveta.
Anjelské vodopády boli objavené v roku 1935 americkým pilotom Jamesom Crawfordom Angelom (1899-1956). Počas preletu musel na vrchu hory Auyán Tepui (s plochou viac ako 700 km2) núdzovo pristáť a následne sa niekoľko kilometrov počas 11 dní predierať džungľou, kým sa nedostal do civilizácie. Na jeho počesť najvyšší vodopád sveta nesie dodnes jeho meno.
Anjelské vodopády každoročne navštívi mnoho turistov z celého sveta. Stali sa verejnosti prístupné po dobudovaní poľného letiska v Canaime. Prílet je možný z hlavného mesta Caracas alebo z mestečka Santa Elena de Uarenna, ktoré sa nachádza na hranici s Brazíliou. Ďalšou alternatívou je let z populárneho venezuelského ostrova v Karibiku – Margarita. V každom prípade prelet nad Diabolskými horami ako i Anjelskými vodopádmi ponúka nezabudnuteľné zážitky a krásne scenérie. Anjelské vodopády je ale tiež možné vidieť aj z blízka na člnoch, pre tento účel však potrebujete skúseného sprievodcu. Cesta k vodopádu je organizovaná miestnymi cestovnými kanceláriami.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Caracasu
Ubytovanie v Caracase
Požičanie auta v Caracase

Poistenie Venezuela

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaAnjelské vodopády