14 dní v Kórei a 1 deň v Ríme

SLOVENSKÁ REPUBLIKA

22.11.2001 - 20:06 : Štvrtok.

Deň, kedy začína naša cesta za novými zážitkami a dobrodružstvom, cesta do Južnej Kórey a jej hlavného mesta Soulu.
Práve teraz cestujeme zrýchleným vlakom z Lučenca do Banskej Bystrici, z ktorej bude naša cesta pokračovať autobusom do Prahy. Hlavné mesto Českej republiky vystrieda hlavné mesto Talianska, Rím. Potom už nasleduje "len" 10 hodinový let priamo do Soulu.
Ako vždy, najťažšie je lúčenie sa s tými, ktorých máme radi. Je to smutné, ale aké veselé bude privítanie, keď sa vrátime späť. Ešte však nepredbiehajme! Sme len na začiatku cesty ...

23.11.2001 - 10:12 : Piatok.

Bolo okolo 6 hodín, keď sme dorazili do Prahy autobusom, ktorý premáva pravidelne na linke Brezno - Praha. Trošku sme sa spamätávali z prebdenej noci. Najviac ma však "dorazila" hĺbková kontrola batožín na hranici medzi Slovenskou a Českou republikou.
Z Florencu sme šli do centra mesta. Na Hlavnej stanici sme si oddýchli a najedli sa. Nasledovala potom cesta cez Staré mesto, Karlov most až po Malú stranu, kde sme nastúpili na metro A. Kúpili sme si lístok za 12 CZK, ktorý nám postačoval k tomu, aby sme sa doviezli na Davidskú ulicu a odtiaľ ešte autobusom č. 119 na letisko Ruzyne.
Je to moderné letisko, obdobné tomu vo Viedni, z ktorého som letel už do Izraela, Egypta, či Sýrie. V kancelárii AIR ITALIA sme si vyzdvihli letenky, zakúpené počas akcie ku dňu študenstva, realizovanej CKM. O chviľu nasleduje "check in", odlet je však až o 12:50. Budeme to mať aspoň už za sebou.
Počasie v Prahe je pekné, hoci ráno snežilo. Teraz dokonca svieti slnko. Veru, ani som netušil, že tento rok uvidím prvý sneh práve tu.