Sprievodca Južnou Kóreou

ĎALŠIE MIESTA

Južná Kórea je veľmi zaujímavá krajina. Okrem popísaných miest sa tu nachádza ešte aj mnoho iných. Každý si tu nájde niečo, čo ho zaujme, či už množstvo prekásnych národných parkov, ostrovov, budhistických kláštorov, historických pevností, kultúrnych pamiatok...

VÝCHODNÁ ČASŤ JUŽNEJ KÓREY

NÁRODNÝ PARK ODAESAN

Zaujímavým miestom v parku je WOLJEONGSA, najstarší chrám kráľovstva Shilla.

JASKYŇA HWANSEONGUL

Okolitá príroda neďaleko jaskyne je podmaňujúca. Samotná jaskyňa je jedna z najdlhších vápencových jaskýň v Ázii (6,2 km), pre turistov je prístupná len jej časť (1,2 km). V jaskyni je 10 nádrží, 6 vodopádov,...

ULLEUNGDO

Je jedným z dvoch hlavných vulkanických ostrovov v Kórei. Druhým je ostrov Che-ju. ULLEUNGDO zaujme svojou prírodou a dá sa sem dostať loďou. Plavba z mesta Pohang trvá cca 3 hodiny.

CENTRÁLNA ČASŤ JUŽNEJ KÓREY

DAEJEON

Jedno z hlavných miest v tejto oblasti sa nachádza len 2 hodiny jazdy autom zo Soulu. V okolí mesta sa nachádza množstvo zaujímavých miest.

GONGJU

Mesto bývalo hlavným mestom počas dynastie Baekje (475-539 n.l.). Po tomto období sa centrum ríše presunulo do mesta Buyeo, ktoré je situované juhozápadne od mesta Gongju.

BUYEO

Mesto bolo posledným hlavným mestom za vlády dynastie Baekje. Dominantou v meste je pevnosť Busosanseong.

CHRÁM GWANCHOKSA

Neďaleko mesta Buyeo sa nachádza kórejská najzaujímavejšia socha Budhu. Je to vlastne "Budha v budúcnosti" pričom vek sa odhaduje na viac ako 1000 rokov. Socha má 19 m a je najvyššia v Kórei.

NÁRODNÝ PARK SONGNISAN

Park je situovaný neďaleko mesta Daejeon. Patrí medzi najpopulárnejšie oddychové miesta v centrálnej časti krajiny. Veľmi pekný je tiež chrám BEOPJUSA. Bol založený roku 553 n.l. a svoj domov tu našlo 30.000 mníchov. V areáli chrámu je veľká bronzová socha Budhu.

ZÁPADNÁ ČASŤ JUŽNEJ KÓREY

NÁRODNÝ PARK MAIASAN

Veľmi pekné miesto, nádherné prírodné scenérie... Chrám TAPSA na vrcholu hory je známy 80 pagodami.

CHRÁM SONGGWANGSA

V juhozápadnej časti krajiny sa nachádza jeden z najväčších kórejských chrámov. Bol založený počas vlády dynastie Shilla a stal sa centrom Zen budhizmu v 12. storočí.

UHANG-RI - SKAMENENÉ STOPY DINOSAUROV

Nachádza sa tu viac ako 1000 najstarších odtlačkov prehistorických vtákov na svete. Okrem toho je možné vidieť tiež 300 odtlačkov lietajúcich dinosaurov a viac ako 500 odtlačkov dinosaurov. Odtlačky majú viac ako 83 miliónov rokov. Niektoré stopy pterosaurov sú dlhé aj 30 cm a sú najdlhšie na svete!

OSTROV CHE-JU (JEJU-DO)

Jednou z deviatich provincií je ostrov Che-ju. Ostrov má mierne prímorské podnebie a patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v celej Južnej Kórei. Jedným z miest je mesto JEJU, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Mesto je zároveň hlavným turistickým centrom.

YOGDUAMSKÁ SKALA

Nezvyčajná lávová formácia, nachádzajúca sa západne od mesta Jeju.

VRCH HALLASAN

Vyhasnutá sopka týčiaca sa nad ostrovom. Vrcholky sopky sú pokryté snehom a nachádzajú sa vo výške 1.950 m n.m.

KRÁTER SANGUMBURI

Je jedným z troch kráterov, ktoré sa na ostrove nachádzajú. Obvod krátera je 2 km a jeho plocha je 298.000 m2. Kráter sopky je domovom až 420-tich rozličných druhov subtropických rastlín.

JASKYŇA MANJANGGUL

Je situovaná v najsevernejšej časti ostrova. Je dlhá až 13,4 km a je to zároveň najdlhšia lávová jaskyňa na svete!

SEOGWIPO

Primárne mesto južnej časti ostrova. Seogwipo je rybársky prístav. Neďaleko mesta sú zaujímavé atrakcie, napríklad vodopády Cheonjeyeon.