Sprievodca Južnou Kóreou

MOKP'O

Mokp'oINFORMÁCIE O MESTE:

Mokp'o je prístavným mestom, nachádzajúcim sa na juhozápade krajiny. S počtom obyvateľov 280.000 patrí medzi menšie kórejské mestá. Mesto má veľký význam pre tých turistov, ktorí hľadajú najlacnejšie možné spojenie na ostrov Che-ju.

ORIENTÁCIA V MESTE:

Autobusova a železničná stanica sa nachádza v centre mesta. V okolí sú k dispozícii viaceré lacné yogwany, kde môže každý cestujúci prespať. Ďalšia oblasť lacných hostelov je v oblasti prístavu, ktorý sa nachádza juhovýchodne od centra. Existuje tu prístav pre domáce plavby, odkiaľ je možné navštíviť množstvo zaujímavých menších ostrovov. Pre spojenie do Japonska, ale aj na ostrov Che-ju slúži medzinárodný prístav. Je potrebné mať na pamäti, že počas mesiacov júl až august je dôležité kúpiť si lodný lístok v predstihu. V ostatných mesiacoch je možné cestovný lístok zakúpiť aj jednu alebo dve hodiny pred nalodením.

ČO VIDIEŤ, ČO NAVŠTÍVIŤ:

PARK YUDAL

Dominantou parku je vrch Yudalsan. V parku je možné vidieť a navštíviť malé chrámy, besiedky, prípadne botanickú záhradu.

YUDALSAN

Skalnatý vrch vysoký 229 m poskytuje pekný výhľad na mesto a okolitú krajinu. Pôsobivý je taktiež východ a západ slnka.

PLÁŽ YUDAL

Západne od mesta sa nachádza príjemná pláž, ktorá láka všetkých ľudí ku kúpaniu, predovšetkým v letných horúcich mesiacoch.

NÁRODNÝ PARK TADOHAE HAESANG

Park pozostáva z viac než 1700 ostrovov. Najpopulárnejšie ostrovy sú Hongdo a Huksando. Navštíviť je možné aj iné ostrovy, ktoré určite uchvátia nejedného turistu. Pravdou však zostáva, že ostrov Hongdo (Červený ostrov) je považovaný za najkraší. Ostrov je vlastne prírodnou rezerváciou a pri vstupe do nej sa platí aj vstupné.