Najkrajšie pláže sveta

Pláž White Sand

FilipínyFILIPÍNY

Popis lokality


Jedna z najkrajších pláží sveta je pláž White Sand / Biely piesok, nachádzajúca sa na rovnomennom malom ostrove, približne 300 km južne od Manily. Samotný ostrov má viacero pláží, avšak tou najznámejšou je práve pláž White Sand.
Niet divu, že Boracay je najobľúbenejším filipínskym letoviskom a to s kvalitnými službami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších.Typickou črtou pláže White Sand je kombinácia krištáľovomodrého až tyrkysového mora a jemného neuveriteľne bieleho piesku, od ktorého je teda odvodený aj samotný názov pláže. Úžasnú atmosféru dotvárajú kokosové palmy. Dĺžka Bielej pláže je 5 kilometrov a práve tu je sústredená väčšina rezortov, hotelov, či reštaurácií.
Je však zaujímavé, že piesok je príjemný aj za páliaceho slnka. Môžete sa tak boso prechádzať a obdivovať krásu okolia. Celá pláž je rozdelená na 3 časti. V prvej časti je pláž najširšia a piesok biely. Nachádzajú sa tu hlavné luxusné hotely a rezorty. Časť druhá je samotným centrom pláže, preto je tu väčšina obchodov, trhov, bánk, reštaurácií, barov a diskoték. V tretej časti si môžete zabezpečiť najlacnejšie ubytovanie ako hostely.
Hoci skúsení milovníci potápania a šnorchlovania nájdu vo svete aj lepšie lokality, začiatočníci sa určite nesklamú. Ak však máte záujem aj o iné aktivity, ponuka atrakcií je pomerne široká. Jazda na vodnom skútri, let na padáku za motorovým člnom, či rôzne iné adrenalínové jazdy ale aj pokojné výlety loďkou okolo ostrova sú totiž samozrejmosťou. Boracay a jeho pláže, no predovšetkým pláž White Sand je miestom, kde môžete zažiť pravý tropický raj na Zemi. Aj to je dôvod, prečo počet návštevníkov ostrova ustavične narastá, našťastie ostrov stále nepôsobí veľmi preplnene, čo platí aj pre spomínanú Bielu pláž. Boracay je jednoducho miesto, ktoré Vás poteší. Kvalitné služby, bohaté vodné športy, luxusné hotely, golfové ihriská a iné atrakcie Vám naozaj spríjemnia Vašu zaslúženú dovolenku.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Kalibo
Ubytovanie v Borocay
Požičanie auta v Borocay, Filipíny

Poistenie do Filipín

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž White Sand