Poklady sveta

Budhistický kláštor Wat Pho

ThajskoTHAJSKO

Popis lokality

Photograph Reclined Buddha by Andreia Ferreira on 500px


Jedným z najstarších a zároveň najväčších chrámov v Bangkoku (s rozlohou 80.000 m2) je chrám, resp. budhistický kláštor Wat Pho [ ]. Nachádza sa v tesnej blízkosti Kráľovského paláca. Pochádza zo 16.-17. storočia, pričom funguje dodnes. Patrí totiž medzi najlepšie vzdelávacie centrá.
V komplexe sídli spoločnosť Traditional Medical Practitioners Association, ktorá sa zameriava na výučbu tradičnej thajskej masáže, ako i na aplikáciu liečivých rastlín.
V chráme Wat Pho sa nachádza viac ako 1000 obrazov, sôch a fresiek Budhu. Tou najatraktívnejšou je obrovská, až 47 metrov dlhá a 15 metrov vysoká, socha ležiaceho Budhu. Symbolizuje umierajúceho Budhu v polohe, keď dosiahol nirvánu. Je zaujímavé, že táto socha nie je až taká stará. Vyrobili ju za vlády Rama III. v 19. storočí, z tehál prekrytých lakom, sadrou a plátkovým zlatom. Chodidlá Budhu sú zdobené perleťovými intarziami so 108 znameniami Budhu.
V areáli Wat Pho sa nachádza 95 čedý uchovávajúce náboženské relikvie, pričom najvýznamnejšie sú štyri z nich, venované dynastii Chakri.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Bangkoku
Ubytovanie v Bangkoku
Požičanie auta v Bangkoku

Poistenie do Thajska

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaBudhistický kláštor Wat Pho