Najkrajšie pláže sveta

Pláž Waikiki

USAUSA

Popis lokality

Photograph Waikiki by Clive Walkden on 500px


Najznámejšia pláž na svete? Možno je ňou práve Waikiki Beach na Hawaj. Podľa mnohých je naozaj tou najkrajšou plážou sveta, pripomínajúcou tropický raj. Na ostrove Oahu sa rozprestiera v dĺžke 3 kilometre, pričom je lemovaná vysokými palmami, luxusnými výškovými hotelovými rezortmi, ale i lacnejšími hotelmi. Waikiki pláž je vlastne skupina deviatich pláží, ktoré zohľadňujú potreby všetkých kategórií turistov. Žltý jemnučký piesok na tejto približne 30 metrov širokej pláži, slnečné počasie a skvelé more, to všetko sú ideálne atribúty skvelej dovolenky. Zaľúbenie v pláži však nenájdu len luxus chtiví dovolenkári, ale napríklad aj surferi, či už profesionáli, tak i začiatočníci.
Na svoje si prídu taktiež milovníci podmorského sveta, nachádza sa tu totiž obrovské akvárium, prípadne môžete si zvoliť výlet ponorkou. Odmenou Vám bude skvelé divadlo, pri ktorom budete obdivovať množstvo pestrofarebných cudzokrajných rýb.
Na pláži si môžete vybrať z viacerých obchodov, cca 350 barov či taverien. Nezabudnite si teda užiť dokonalý relax! Ak tak spravíte, budete len leňošiť s koktailom v ruke.
Výhodou Waikiki je tiež celoročná prevádzka. Kedykoľkvek sem prídete (autobusy z letiska v Honolulu sem prichádzajú každú chvíľu), v ktorejkoľvek časti roka, vždy sa môžete dosýta vykúpať. Počasie je väčšinou príjemné, ani príliš horúce, ani príliš studené, voda celoročne v ideálnych teplotách.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Honolulu
Ubytovanie v Honolulu, Hawaj
Požičanie auta v Honolulu

Poistenie Havaj


SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Waikiki