Články cestovných kancelárií

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

SlovenskoSLOVENSKO

Rozmýšľate čo s voľným víkendom teraz na jeseň? Navyše keď meteorológovia hlásia príjemné babie leto? Ideálny tip na tieto dni sú práve Vysoké Tatry. Dobrodružstvo, adrenalín i romantika cez zákutia dolín.

Ak hľadáte ešte niečo pokojnejšie, môžete sa vydať objavovať jedinečnosť jaskýň. Tých je veru dostatok. Nezabudnite na Beliansku jaskyňu. Tá je najnavštevovanejšia. Celková dĺžka predstavuje 3,5 km. Momentálne je prístupných 1 275 m, (vchod v Tatranskej Kotline).

Napokon verte, že sa vyšantíte aj s fotoaparátom. Garantujeme vám, že budete mať dostatok inšpirujúcich objektov pre hľadáčik aparátu. Obzvlášť teraz na jeseň, keď je všade množstvo nádherne zafarbených stromov. Nechajte sa pozvať a rozmaznať našimi najvyššími horami.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Lokalizácia

Aj prívlastkom jediné horstvo s alpským charakterom sa hrdia práve Vysoké Tatry. Najvyššie pohorie Slovenska Vysoké Tatry leží na severe Slovenska, s najvyšším vrchom Gerlachovským štítom (2655 m n. m.), je z hľadiska rozlohy najmenším horstvom v Európe (odtiaľ názov „miniatúrne Alpy“). Avšak čo sa týka prírodných krás patria nepochybne k tým najzaujímavejším rekreačným oblastiam v celej strednej Európe.

Dobrodružstvo pre akčnejších

Dotyk skalnej steny, skoby, laná a všadeprítomný adrenalín vás láka viac ako čokoľvek ostatné. V tom prípade odporúčame vyskúšať zloziť niektoré vrcholy. Celkom je ich 26 a všetky prevyšujú výšku 2500 metrov.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Celkovo 8 vrcholov v slovenských Vysokých Tatrách je turistom prístupných po značených chodníkoch so sezónnymi uzávierkami od 1. novembra do polovice júna. Avšak niektoré z nich môžete zloziť len v sprievode horského vodcu. Ide o Gerlachovský štít, Vysoká, Ganek, Bradavica, Prostredný hrot, Ľadový štít, Baranie rohy, Lomnický štít, Kežmarský štít.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Romantika tatranských dolín

Ako sme už upozornili na začiatku, nezabudnite si pri návšteve tatranských dolín na svoj aparát. Odídete spokojný. Celkom máte k dispozícií viac ako 35 dolín. Na južnej strane je to Kôprová dolina, ktorá je najdlhšia spolu s Bielovodskou dolinou. Obe majú presne 11 kilometrov. Za pozornosť určite stojí aj Furkotská dolina, Mlynická dolina, Mengusovská dolina, Batizovská dolina, Velická dolina, Veľká a Malá Studená dolina a napokon aj Dolina Kežmarskej Bielej vody. Na severnej strane to sú Bielovodská dolina a Javorová dolina.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Jedinečnosť plies

Byť vo Vysokých Tatrách a obísť plesá. To by ste si vyčítali dlho. Oplatí sa ich vidieť, pretože každé vás očarí. Obzvlášť Veľké Hincovo pleso, Štrbské pleso, ale rovnako populárne je tiež aj Popradské pleso. No a ak máte chuť zabehnúť aj do neďalekého Poľska a obzrieť Tatry zo susednej strany odporúčame dve plesá. Ide o Morskie oko a Wielki Staw Polski.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Viete, že

Práve Kamzík vrchovský tatranský je symbolom Vysokých Tatier. V horách žije aj Svišť vrchovský tatranský a Orol skalný. Napokon Vysoké Tatry sú najnavštevovanejším slovenským pohorím a významným strediskom zimných športov (k najznámejším lyžiarskym strediskám patria napr. Štrbské pleso a Tatranská Lomnica).

Vďaka čistému horskému vzduchu sú osady Vyšné Hágy, Tatranská Polianka či Smokovce aj klimatickými kúpeľmi na prevenciu i liečbu ochorení dýchacích ciest.

Vysoké Tatry, ako ich nepoznáte

Nuž ak máte chuť sa nadýchať poriadne do sýtosti čistého a nefalšovaného tatranského ostrého vzduchu, teraz na jeseň je na to najvhodnejšia príležitosť. Neotáľajte dlho a spoznajte Vysoké Tatry v jesennej nádhere. Oplatí sa.
Dovidenia vo Vysokých Tatrách, priatelia. A možno sa vidíme na dobrom pive v Poprade.


Zdroj: Zážitkové víkendové pobyty na Slovensku ; www.aventuria.sk
Tip: nevynechajte ani ďalšie Články cestovných kancelárií...

REZERVUJ

Letenka
Ubytovanie na Slovensku
Požičanie auta

Poistenie Slovensko

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Články cestovných kanceláriíVysoké Tatry, ako ich nepoznáte