Poklady sveta

Národný park Torres del Paine

ČileČILE

Popis lokality

Photograph Show Must Go On by Evgeny Tchebotarev on 500px


Jeden z najkrajších národných parkov nielen v Čile, ale aj na svete je národný park Torres del Paine [ ]. Hoci je vzdialený od hlavného mesta Santiago de Chile približne 3.000 km, napriek tomu ho ročne navštívi cez 100 tisíc turistov z celého sveta. Dôvodom sú nádherné okolité scenérie, ktoré je možné navštíviť počas celého roka. Optimálne obdobie pre návštevu je od októbra do apríla.

Priemerné teploty sú nasledovné:

Tepl. v °C Okt-Dec Jan-Mar Apr-Jún Júl-Sep
Sezóna Jar Leto Jeseň Zima
Max 18 20 10 6
Min 2 5 0 -2

Východiskovým miestom pre návštevu národného parku Torres del Paine je mestečko Puerto Natales, odkiaľ sa môžu turisti vydať na rôzne trekové okruhy národným parkom, ktoré trvajú od štyroch (okruh Paine) do piatich až desiatich dní (cca 70 km dlhý okruh W). Kto nemá čas, môže si zvoliť taktiež jednodňový zájazd do parku, ktorý ponúkajú početné cestovné kancelárie v mestečku Puerto Natales.
Pri návšteve parku treba mať na pamäti, že najlacnejšou alternatívou prenocovania je nocľah v stanoch. Kempovanie i táborenie je spoplatnené. Tou výrazne drahšou alternatívou je ubytovanie v hoteloch.
Svojou rozlohou 242.242 hektárov predstavuje Torres del Paine jeden z najväčších z celkovo 36 národných parkov v Čile. Nachádza sa tu množstvo zaujímavých atrakcií ako monumentálne žulové Veže – kamenné stĺpy Las Torres – predstavujúce symbol parku (podľa nich je odvodený aj jeho názov), či skalný útvar pripomínajúci Rohy (los Cuernos de Paine), viaceré ľadovce (spomeňme aspoň ľadovce Grey, Balmaceda, či Tyndall), nádherné hlboké fjordy, jazero Nordenskjold, vodopád Cascada Paine a iné. K zaujímavým atrakciám patrí tiež úkaz na hore El Torre, kedy pri východe slnka lúče sfarbia horu dočervena.

Lokalita Torres del Paine je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1978, kedy bol tento národný park vyhlásený za biosferickú rezerváciu.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Čile
Ubytovanie v Puerto Natales
Požičanie auta v Puerto Natales

Poistenie do Čile

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaNárodný park Torres del Paine