Články cestovných kancelárií

Perly Stredozemného mora

Stredozemné more je najnavštevovanejšou turistickou destináciou sveta. Do tejto časti Zeme smeruje až každý tretí dovolenkár. Mimoriadna obľúbenosť Stredozemného mora je spôsobená jedinečnou kombináciou spoľahlivej klímy, historických pamiatok, výborného jedla a zaujímavých kultúr jednotlivých krajín.

V Stredozemnom mori sa počas histórie udialo množstvo veľmi dôležitých udalostí. V minulosti šlo o centrum nielen európskej civilizácie. Staroveké Grécko, Kartágo, Egypt či Rímska ríša dosiahli svoje bohatstvo a moc najmä vďaka ovládnutiu vôd tohto mora. Výsledkom je, že Stredozemné more je doslova posiate historickými klenotmi. Pamiatky rôzneho druhu sú zaručeným magnetom na turistov z celého sveta.
Kam sa vybrať na dovolenku do stredomorského regiónu? Čo tak vyskúšať jeden z viacerých ostrovov nachádzajúcich sa v tejto časti sveta? Pozrite si niekoľko našich tipov.

Cyprus

Cyprus je tretí najväčší a zároveň aj tretí najľudnatejší ostrov Stredozemného mora. Tento ostrovný štát bol po väčšinu svojej existencie súčasťou historického Grécka. Do roku 1960 bol pod správou Veľkej Británie. Pár rokov po získaní nezávislosti bol sever krajiny obsadený tureckou armádou. Pokiaľ sa dnes vyberiete na dovolenku na Cyprus, ubytovaní skôr budete na juhu krajiny.
Cyprus je mimoriadne obľúbenou turistickou destináciou najmä medzi západoeurópskymi dovolenkármi. Oddych na Cypre síce nemusí byť najlacnejší, určite však stojí za to.
Na Cypre nájdete presne to, prečo je Stredomorie také obľúbené – jedinečnú kombináciu historických pamiatok a nádherných pláží.
Pri pobyte na Cypre by ste nemali vynechať návštevu Kourionu. Kourion je bývalé grécke mesto, ktoré prežilo až do stredoveku. Dnes jeho ruiny nájdete na juhu Cypru pri meste Episkopi. Najznámejšou časťou Kourionu je veľkolepý grécky amfiteáter.
Cyprus má pre vás okrem tradičných turistických pláží a rezortov pripravené žiarivé perly, kam betón a slnečníky zatiaľ ešte nedorazili.
Ak máte radi prírodu, vyberte sa na polostrov Akamas – určite nebudete ľutovať.

Photograph Standing still.... by Kuldeep Bora on 500px

Mallorka, Španielsko

Pre mnohých dovolenkárov a cestovateľov je Mallorka najkrajší ostrov na svete. Mallorka je súčasťou Baleárskych ostrovov. Patria tam aj Menorka, Ibiza, a Formentera. Na Mallorku sa ročne vyberie takmer 9 miliónov turistov. To je vzhľadom na veľkosť ostrova naozaj dosť.
Turistická infraštruktúra je však na veľmi dobrej úrovni, takže ostrov zvláda nápor ľudí z celej Európy relatívne dobre. Mallorka láka dovolenkárov najmä na tradičné pobytové zájazdy. Na pobreží tohto ostrova sa nachádza niekoľko veľkých rezortov, kde môžete zložiť svoje kufre a len tak ležať celé dva týždne.
Mallorka je zaujímavou destináciou prakticky pre všetky vekové skupiny. Na svoje si prídu ako mladí ľudia (hoci tí väčšinou dávajú prednosť party mekke Ibize), tak aj dôchodcovia či rodiny s deťmi. Asi najkrajšou plážou celej Mallorky je Playa de Muro. Tu si môžete užiť piesku a čistej vody do sýtosti.
Mallorka však ponúka ďaleko viacej ako pláže – určite sa Vám oplatí navštíviť pohorie Serra de Tramuntana. Na to, aby ste odchádzali z tohto pohoria spokojní, vôbec nemusíte byť nadšencami divokej prírody. Stačí milovať neuveriteľnú tvorivosť stredomorskej prírody.
Mallorka nezabúda ani na priaznivcov histórie. Hneď niekoľko zaujímavých historických pamiatok je možné uzrieť v hlavnom meste ostrova - v Palme. Napríklad Katedrálu La Seu.

Photograph Cathedral of Palma de Mallorca by Hartmut Albert on 500px

Malta

Malta je turistická destinácia, ktorá je trochu iná ako predchádzajúce dve. Na Maltu sa nechodí len za plážami a vylihovaní pri dobre zásobovanom bare.
Malta je nádherný ostrov, ktorý oplýva predovšetkým históriou. Najzaujímavejším je rozhodne hlavné mesto La Valletta. Tu na vás čaká napríklad St John's Co-Cathedral. V tejto katedrále nájdete hneď niekoľko malieb od slávneho Caravaggia.
Na Malte na vás čakajú aj pamiatky, ktoré sú zapísané na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO - Hypogeum a megalitické kláštory.

Marsaxlokk, Malta by Nejdet Duzen on 500px.com


Zdroj: Travelco.sk
Tip: nevynechajte ani ďalšie Články cestovných kancelárií...

REZERVUJ

Letenky do sveta
Ubytovanie vo svete
Požičanie auta vo svete

Poistenie do sveta

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Články cestovných kanceláriíPerly Stredozemného mora