Cestopisy

Sextracking / Sexuálny turizmus


Nová vlna v cestovaní

Niektorí idú na dovolenku spoznávať pamätihodnosti, iní prírodné krásy, podaktorých zasa láka exotický materiál. Áno, reč je o sexe! Tento silný pud núti migrovať lososy proti prúdu, je príčinou vojen, vrážd a samovrážd a je dobrou motiváciou vycestovať za hranice a spoznať nové „krajiny“. Prečo napríklad nevyskúšať inú rasu? Iný kraj, iný... sex.

Photograph fall geysa by Ahmad Dahlan on 500px

V cudzej krajine Vás nikto nepozná, anonymita Vám dodáva odvahy, samozrejme aj tej sexuálnej, okrem toho s Vašim sexuálnym partnerom sa už možno nikdy viac neuvidíte. Pred pohlavnými chorobami Vás síce neochráni, no určite pred vycestovaním myslite aj na cestovné poistenie. Už v pravekej monogamnej spoločnosti sa riešil nedostatok žien v klane, výjazdom k susedom. Okrem toho, v každej krajine sú sexuálne normy a nenormy nadstavené trochu inak. Byť homosexuál v Severnej Kórei je trochu iná káva ako byť ním v Londýne. Aby toho nebolo málo, v marihuanovom opare Holandska bojovala svojho času za práva pedofilov Strana pre susedskú lásku, slobodu a rozmanitosť.

Photograph Seduction  by Jason Craven on 500px

Cestovať sa teda oplatí! Zvlášť tým s chúťkami každého druhu. Nebyť sexuálneho pudu, niektorí by kvasili na rodnej hrude po celý život. Sexuálnej turistike sa venovali napríklad už Amazonky. Dnes sú ženami v rokoch obľúbení najmä mladí Turci a Ghanskí junáci.

Neštandardné sexuálne praktiky a preferencie sprevádzajú ľudstvo od nepamäti. Kelti a Aténčania sú preslávení historickí homosexuáli. A v starovekom Ríme sa nedalo povedať naozaj nič iné ako „aj ty Brutus?“. Paradoxne USA 60 rokov boli čo sa homosexuality týka, pomerne striktné a za sex s rovnakým pohlavím ste mohli dostať až 15 rokov. Za senátora McCathyho bola homosexualita považovaná za jav ohrozujúci národnú bezpečnosť. Za láskou sa vtedy cestovalo do o niečo empatickejšieho Maroka.

Starí, tlstí podnikatelia dnes preferujú najmä exotické a rozvojové krajiny ako sú Brazília, Costa Rica, Kuba, Dominikánska republika, Keňa, ale aj žiadostivé Holandsko, heroínové Thajsko, kokaínová Kolumbia alebo Filipíny. Mimochodom... vo všetkých štátoch juhovýchodnej Ázie je prostitúcia trestná.

Photograph Soft Kiss by Bob Asawa on 500px

Pri svojich cestách však môžete pokojne spojiť príjemné s užitočným. Čo tak navštíviť Thajsko, Laos, Kambodžu, Vietnam či Indonéziu?

Photograph Thai Girl by Chanwit Whanset on 500px

Letenka nie je príliš drahá, a ako vravia štatistiky sú Česi piaty najobľúbenejší zákazníci malých Thajských prostitútok.

Otázkou je, načo potrebujú práve českí občania jazdiť za sexuálnymi pletkami do zahraničia. Podľa neziskovej organizácie Enya sa práve v Čechách vychádza takýmto gurmánom v ústrety. V takzvanom rodinnom bordeli si môžete prenajať izbu a priviesť si tam mladé dievča alebo chlapca. Niektorých chlapcov si dokonca môžete zobrať aj na týždeň alebo dva so sebou, aby s Vami cestovali. Ak ste zahraniční, buď po Vašej krajine alebo si ich môžete zobrať na dovolenku...

Photograph Thai girl dressing with traditional style by Sasin Tipchai on 500px

Takže hor sa za hranice, rozšíriť si obzory!


Autor: Katarína Kalivodová
Tip: nevynechajte ani ďalšie cestovateľské príbehy v kapitole Na cestách...

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

REZERVUJ

Letenky
Ubytovanie vo svete
Požičanie auta

Poistenie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Na cestáchSextracking / Sexuálny turizmus