Festivaly vo svete

Ťaví festival v Pushkare

IndiaINDIA

Fascinujúci Pushkar Camel Fair

Jeden z najfascinujúcejších festivalov v Indii je 5 dňový ťaví festival: Pushkar Camel Fair. Zažiť na vlastné oči môžete tento energický festival v malebnom mestečku Pushkar, ktoré mimochodom patrí medzi najstaršie mestá v Indii.

View over Pushkar by Alex Fritz on 500px.com

Pushkar Camel Fair festival navštevuje pravideľne viac ako 300 tisíc ľudí. Počas festivalu sa tu nachádza až 50 tisíc zvierat, z čoho až 20 tisíc je pestro zdobených tiav a zvyšok predstavujú kone a dobytok.

Photograph Camel Fair by Davied Meerstra on 500px

Festival plní dve hlavné funkcie. Prvou je obchod, predovšetkým nákup a predaj tiav (mimochodom tie najlepšie kusy sa predávajú aj za 2 tisíc EUR), ktorý pre turistov predstavuje najväčšiu atrakciu, doprevádzanú tradičnou hudbou a tancom miestnych obyvateľov oblečených v tradičných farebných krojoch.

Photograph On The Wagon by Scott Spagnoli on 500px

Photograph Camel trader by Atish Sen on 500px

Súčasťou festivalu sú aj ťavie preteky, predstavenia akrobatov i zaklínačov hadov. Môžete sa zúčastniť preťahovania lanom so slonom, či vyskúšať si preteky v rýchlosti viazania turbanu.

Photograph Pushkar Mayhem by Jassi Oberai on 500px

Photograph Snake Charmers by martin prihoda on 500px

Tou druhou úlohou festivalu je jeho spirituálne posolstvo, keďže je spojený taktiež s náboženským rituálom. Tisíce veriacich sem prichádza vzdať poklonu Brahmovi, ktorý je hinduistickým bohom, stvoriteľom vesmíru. Pútnici veria, že si tu zmyjú všetky svoje hriechy rituálnym kúpelom v jazere Pushkar.

Photograph Pushkar Ghat by Himanshu Sharma on 500px

Toto jazero sa rozprestiera na ploche 22 km2 a dosahuje priemernú hĺbku 8 metrov, pričom najhlbšie miesto jazera má 10 metrov. Ak si chcete vychutnať tento festival naplno, nemali by ste vynechať let teplovzdušným balónom. Všetko budete mať ako na dlani a takéto pohľady sa Vám natrvalo vryjú do pamäte. A ak už navštívite Pushkar, nezabudnite si pozrieť v okolí jazera Pushkar množstvo okolitých zaujímavých chrámov, ktorých je tu okolo 400. A ak Vás zaujímajú viac ťavy ako davy ľudí, zavítajte do Pushkaru niekoľko dní ešte pred samotným festivalom.

Photograph Pushkar Camel Fair.. by shahjahan Cliks on 500px

Tip: pozrite si aj ďalšie Festivaly sveta

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

REZERVUJ

Letenka Dillí
Ubytovanie v Pushkare
Požičanie auta v Dillí

Poistenie do Indie

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › FestivalyŤaví festival v Pushkare