Články cestovných kancelárií

5 krajín, kde si užijete cestovania za pár EUR

Drahé hotely. Pohodlný transport. Luxusné večere. Asi takto si mnohí z nás predstavujú cestovanie. Preto sa ľudia dostávajú na dovolenky zvyčajne raz do roka, a to iba na pár dní. Cestovať sa však dá aj inak. Pohybovať sa po svete s obmedzeným rozpočtom však vyžaduje určitú prípravu. Dôležité je vybrať si krajinu, ktorá je jednoducho lacná. Krajinu, kde strava a ubytovanie sú dostupné za pár eur. Po celom svete je množstvo krajín, ktoré sú aj pre bežného Slováka naozaj lacné. Avšak iba niektoré z nich sú dostatočne turisticky zaujímavé. Pozrime sa na päť krajín, ktoré cestovateľom prinášajú veľa muziky za málo peňazí.

5) Bulharsko

Väčšina lacných turistických krajín sa nachádza v Ázii. Za lacnou dovolenkou či výletom však nemusíte chodiť až tak ďaleko. Bulharsko je ľahko dostupné, dokonca do tejto krajiny ani nemusíte letieť. A navyše tu budete mať minimálne jazykové problémy. Či už sa vyberiete do hôr v okolí hlavného mesta Sofie, alebo na krásne piesočnaté pláže pobrežia Čierneho mora, môžete si byť istí, že Bulharsko bude k vašej peňaženke prívetivé. Dôkazom tohto sú tisíce slovenských dovolenkárov, ktorí do tejto balkánskej krajiny každoročne smerujú. Dovolenka v Bulharsku je cenovo výhodná destinácia pre všetky typy turistov a cestovateľov.

Photograph Nessebar by Lubomir Mihalik on 500px

Ceny:
Jedlo v lacnej reštaurácii – 3 až 5 €
Pivo – 1 €
Lacný hotel – 10 až 20€

4) Thajsko

Thajsko je mimoriadne obľúbená ázijská turistická perla. Táto krajina vám ponúkne všetko, o čom pri výlete do zahraničia túžite. Usmievaví ľudia, krásne pláže, pamiatky a vynikajúce jedlo. Najlepšie na Thajsku je to, že všetko dostanete vo výbornej kvalite a za skvelé ceny. Ak sa vám podarí prehrýzť drahou letenkou, samotný pobyt v Thajsku vás pri troche snahy môže vyjsť lacnejšie ako na Slovensku. Bangkok, Pattaya, Phuket či Ko Samui sú svetové destinácie, ktoré si môžete užiť za ľudové ceny. Stačí sa vyhnúť zbytočne drahým hotelom a reštauráciám a máte zážitok života vo vrecku za pár eur na deň.

Photograph Ayutthaya Thailand by Lubomir Mihalik on 500px

Ceny:
Jedlo v lacnej reštaurácii – 1 až 2,5 €
Domáce pivo – 1 - 2 €
Lacný hotel – 3 až 10 €

3) Egypt

Egypt patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Ročne na pláže Hurghady a k jedinečným pyramídam smerujú tisíce Slovákov. Dovolenka v Egypte s cestovnými kanceláriami však nie je práve najlacnejšia. Pokiaľ sa vyhnete drahým hotelom a rôznych nástrahám na peňaženky turistov, Egypt vám ponúka prvotriedne zážitky za veľmi prijateľné ceny. Sharm El Sheikh či Taba majú pre vás pripravené nádherné pláže, unikátny podmorský život a samozrejme príjemné africké slnko. Občerstviť sa môžete nápojom z cukrovej trstiny, ktorý je predávaný takmer na každej ulici za pár centov.

Photograph Giza, Egypt by Lubomir Mihalik on 500px

Ceny:
Jedlo v lacnej reštaurácii – 2 až 5 €
Domáce pivo – 1 - 2 €
Lacný hotel – 5 až 15 €

2) India

Raj pre všetkých gurmánov, a najmä vegetariánov. India je obrovská krajina, ktorú môžete spoznávať celé mesiace. Začať môžete s Taj Mahal a skončiť pri chaotickej doprave v meste Mumbai. India je výbornou destináciou pre všetkých, čo majú veľa času a málo peňazí. Pre všetkých, čo radi spoznávajú a objavujú krajinu tak kultúrne odlišnú od Európy. Cestovanie v Indii je dobrodružstvo, po ktorom túžia najmä mladí ľudia. Krajina má však čo ponúknuť pre úplne všetkých. Doprava, ubytovanie a strava je takmer zadarmo. Prečo to nevyužiť?

Photograph Jodhpur, Blue City, India by Lubomir Mihalik on 500px

Ceny:
Jedlo v lacnej reštaurácii – 0,8 až 2,5 €
Domáce pivo – 1 – 1,5 €
Lacný hotel – 2 až 3 €

1) Nepál

V Nepále nájdete osem z desiatich najvyšších vrchov sveta. Vrátane Mount Everest. Nepál je rajom pre všetkých milovníkov prírody. Nemusíte byť práve horolezec, aby ste si do sýtosti užili krás Himalájí. Pod vrcholmi strechy sveta sa nachádza množstvo turistických trás, ktoré sú prístupné aj bežným turistom. Do Nepálu sa však vždy môžete vydať aj za jednoduchým vychutnávaním atmosféry krajiny, kde sa pred tisícročiami narodil sám Budha. Je príjemné vedieť, že pobyt v tejto famóznej krajine vám zaručene nezničí rodinný rozpočet.

Photograph Beautiful view from Gokyo Ri, Everest region, Nepal by Maciej Bledowski on 500px

Ceny:
Jedlo v lacnej reštaurácii – 0,8 až 2,2 €
Domáce pivo – 1,5 – 2 €
Lacný hotel – 2 až 4€


Zdroj: Travelco.sk
Tip: nevynechajte ani ďalšie Články cestovných kancelárií...

REZERVUJ

Letenky do sveta
Ubytovanie vo svete
Požičanie auta vo svete

Poistenie do sveta

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Články › Články cestovných kancelárií5 krajín, kde si užijete cestovania za pár EUR