Najkrajšie pláže sveta

Pláž Pampelonne

FrancúzskoFRANCÚZSKO

Popis lokality


Jedna z najpopulárnejších pláží Azurového pobrežia – pláž Pampelonne – sa nachádza na juhu Francúzska, v blízkosti mestečka St. Tropez, teda v oblasti známej ako Francúzska riviéra.
Pláž Pampelonne poteší všetkých priaznivcov piesočných pláží. Svetlý zlatistý piesok rozprestierajúci sa na ploche 27 hektárov v zátoke Pampelonne splní očakávania aj tých náročnejších dovolenkárov. Pláž Pampelonne je dlhá úctihodných 4,5 kilometrov, takže v čase sezóny táto pláž privíta až 30 tis. ľudí denne. Zo severu pláž Pampelonne ohraničuje Mys Pinet, z juhu Mys Bonne Terrasse a Mys Camarat. Na západe sa nachádzajú nádherné Provensálske vinice.
Pláž Pampelonne ponúka ideálne podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Mnohých dovolenkárov poteší pozvolný vstup do mora. Samozrejmosťou sú kvalitné služby a ponuka vodných a plážových športov. V blízkosti sa samozrejme nachádzajú aj ďalšie obľúbené pláže, ktoré môžete navštíviť a dovolenkový pobyt si tak ešte viac zatraktívniť. V blízkosti sa nachádza taktiež turisticky atraktívne mestečko, obzvlášť populárne medzi celebritami - St. Tropez, do ktorého môžete podniknúť zaujímavý výlet. Ak Vám zostane ešte nejaký čas nazvyš, zavítajte aj do mesta Cannes.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka Paríž
Ubytovanie Saint Tropez
Požičanie auta v Saint Tropez

Poistenie Francúzsko


SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Pampelonne