Lyžiarske strediská

Nevis Range lyžiarske stredisko

Veľká BritániaVEĽKÁ BRITÁNIA

Popis lokality

Aonach Mor Viewpoint by Michael Mullan on 500px.com


Pri návšteve Veľkej Británie v zimnom období všetkým fanúšikom lyžovania môžeme len odporučiť návštevu Škótska, kde sa nachádzajú najlepšie lyžiarske strediská v krajine. Totiž len v Škótsku si môžete vychutnať najlepší prírodný sneh v UK, a to konkrétne v šiestich lyžiarskych strediskách. K nim patrí Cairngorm, Glencoe (prvé lyžiarske stredisko v krajine), Glenshee, Lecht, Lowther Hills Ski Club a samozrejme Nevis Range.

Lyžiarske stredisko Nevis Range sa nachádza neďaleko mestečka Fort William. Rezort bol otvorený v roku 1989 a ponúka jedinú kabínkovú lanovku v celej Veľkej Británii. Tá je v prevádzke v zimných, ale aj letných mesiacoch, kedy ju využívajú zanietenci zjazdu na horských bicykloch.

Nevis Range ponúka trate vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. Zároveň predstavuje najväčšie škótske freeridové stredisko. Okrem toho je Nevis Range vyhľadávané aj skialpinistami, ktorú sa môžu pokochať krásnymi prírodnými scenériami ako aj výhľadmi na najvyššiu horu Škótska a celej Veľkej Británie, Ben Nevis (1.344 m.n.m.).

Škótsko je známe rýchlymi zmenami počasia a teda sa pripravte, že podmienky na lyžovanie môžu byť drsné. Sneh, dážď, či silný vietor, sú pomerne bežné, ale keď sa ukáže slnko, budete nadšený z krásnej okolitej prírody. Takúto skúsenosť si nemôžete nechať ujsť!

Fakty

Nadmorská výška: 100 – 650 m
Zimná sezóna: od decembra do apríla
Zjazdovky: 35 zjazdoviek v dĺžke 20 km, z toho:
25% ťažký terén
55% stredne ťažký terén
20% ľahký terén
Najdlhšia zjazdovka: 2 km
Počet vlekov: 12 (1 kabínková lanovka / 1 štvorsedačka / 2 dvojsedačky / 8 vlekov)
U rampy: 1
Snowparky 1


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Lyžiarske strediská

REZERVUJ

Letenka do Edinburghu
Ubytovanie v Edinburghu
Požičanie auta v Edinburghu

Poistenie do Škótska, Veľká Británia

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Lyžiarske strediskáNevis Range