Najkrajšie pláže sveta

Pláž Navagio na Zakynthose

GréckoGRÉCKO

Popis lokality

Photograph Navagio Beach - Panorama by Peter Miškus on 500px


K obľúbeným turistickým lokalitám v Grécku nepochybne patrí ostrov Zakynthos. Je tomu tak preto, že sa tu nachádzajú skvelé piesočné pláže, morské jaskyne (predovšetkým tzv. Blue Caves - modré jaskyne), pôsobivé útesy, či romantické zálivy. Keď k tomu pridáte čisté more a množstve zelene, pre ktorú sa ostrov prezýva aj "Zeleným ostrovom", tak zistíte, že Zakynthos je ideálnou dovolenkovou voľbou, ktorá Vás za žiadnych okolností nesklame!
Zakynthos, s dĺžkou pobrežia 123 km, sa rozprestiera na ploche 405 km2 a teda predstavuje tretí najväčší ostrov zo skupiny siedmych Iónskych ostrovov. Na ostrove žije 40 tis. obyvateľov. Hlavným mestom ostrova je mesto s názvom Zakynthos.
Ak chcete mať istotu, že počas Vášho pobytu získate najfotogenickejšiu fotografiu, musíte sa vybrať navštíviť pláž Navagio, nachádzajúcu sa na severozápadnej strane ostrova. Zdôrazňujeme ale, že pláž Navagio je prístupná výlučne loďou. Lodné výlety sa organizujú z Laganasu ako aj z neďalekého prístavu Porto Vromi.
Táto 200 metrov široká romantická pláž je obklopená strmými vápencovými útesmi. Priamo na pláži Navagio nájdete vrak pašeráckej lode, ktorá tu stroskotala začiatkom 80. rokov 20. storočia.
Perfektnú dovolenkovú scenériu okrem toho dotvára aj samotná pláž s bielym pieskom a fascinujúce tyrkysové more. Je to úžasný zážitok zaplávať si v priezračných vodách Iónskeho mora, hoci dno tu rýchlo klesá a morská voda pôsobí chladnejšie ako v iných častiach ostrova. Pláž Navagio, ktorú je možné si vychutnať aj zhora z vysokého útesu (neďaleko dedinky Anafonitria), je považovaná za najkrajšiu pláž Európy a jednu z najviac fotogenickejších pláží sveta.
Ďalšie pláže na ostrove sú napríklad Gerakas Zante, Kalamaki, či pláž Banan, ktorá je hitom medzi milovníkmi vodných športov. Môžete si ich všetky užiť naplno a dlho, veď ostrov Zakynthos je ostrovom s najväčším počtom slnečných dní v celom Grécku.
K zaujímavostiam ostrova Zakynthos patria nielen jeho skvelé pláže, ale napríklad aj morské korytnačky caretta-caretta (karety obyčajné), ktoré sú chránené a predstavujú symbol ostrova. Korytnačky sa tu v letných mesiacoch rozmnožujú a kladú vajcia do piesku. Od júna do augusta vytvoria cez 1.300 hniezd, aby sa po 60 dňoch z nich vyliahli malé korytnačky. Počas tohto obdobia sú pláže v zálive Laganas chránené a niektoré z nich boli taktiež vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. Pre zaujímavosť spomeňme, že dospelé korytnačky dosahujú veľkosť až 1 meter. Váha dospelých korytnačiek sa pohybuje od 80 do 150 kg.
Pre komplexnosť ešte dodávame, že pobyt na Zakynthose si môžete oživiť aj návštevou ďalších zaujímavých miest. K nim môžeme zaradiť hlavné mesto Zakynthos s kostolom Agia Dionýza, ktorý je patrónom ostrova a Solomonovým námestím s radnicou, múzeom a knižnicou. Uprostred námestia nájdete sochu básnika Solomona. Ďalej k atrakciám Zakynthosu patria už zmienené Modré jaskyne, nachádzajúce sa neďaleko pláže Navagio, približne 15 km od Kefalónie. Ako názov atrakcie napovedá, voda v týchto jaskyniach je sfarbená v rôznych odtieňoch modrej farby. Na najsevernejšom cípe ostrova sa nachádza maják, odkiaľ si môžete vychutnať nezabudnuteľný západ slnka. Taktiež v tejto časti ostrova nájdete aj veterný mlyn.
Pokiaľ sa máte záujem zabaviť, nezabudnite navštíviť stredisko Laganas, s množstvom barov, diskoték a taverien. Laganas je bezpochyby najživším letoviskom na ostrove a jeho takmer 9 km dlhá rozsiahla pláž patrí k najväčším plážam Grécka.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Pláže sveta

REZERVUJ

Letenka do Zakynthosu
Ubytovanie v Laganas, Zakynthos
Požičanie auta na Zakynthose

Poistenie Zakynthos


SI TU:  Domov › Destinácie › Pláže svetaPláž Navagio