Poklady sveta

Nahanni národný park

KanadaKANADA

Popis lokality

Lunch time at Glacier Lake by Kent Ackroyd on 500px.com


Národný park Nahanni [ ] s rozlohou 30.000 km2 je typickou ukážkou divočiny. Tu pretekajúca pororuhodná divoká rieka South Nahanni River bola vyhlásená za Canadian Heritage River. Ďalej sa tu nachádzajú štyri veľké kaňony s dĺžkou až do 19 km a s hĺbkou 1.300 m. Za zmienku taktiež stoja Virginiine vodopády, ktoré sú hlbkové 100 metrov a široké 250 metrov. V parku Nahanni je aj niekoľko unikátnych vápencových jaskýň, podzemných riek a horúcich prameňov. Jedinečným miestom v severozápadnej časti Nahanni parku sú termálne pramene Rabbitkettle, ktoré sa vynárajú z hĺbky 2.000 metrov pod povrchom. Na povrchu vďaka obsahu uhličitanu vápenatého vytvárajú rôzne vápnikové útvary.
V Nahanni je až 600 druhov rastlín, 40 druhov cicavcov (približne 500 medveďov grizly, ale aj medveď čierny, vlk, los, horská koza a iné) a 170 druhov vtákov.
Park Nahanni bol domovom dnes už neexistujúceho kmeňa Kaskov. Ich východný susedia Slaveyovia sa ich báli a nazývali ich "ľudia žijúci kdesi ďaleko". Aj vďaka rôznym strašidelným legendám (napr. o bezhlavých mrtvolách) z tejto oblasti sa tejto lokalite začalo hovoriť aj ako Údolie mŕtvych alebo Údolie bezhlavých.
Viacerí návštevníci sa tu vydajú na cestu v kanoe, či nafukovacích člnoch. Totiž tento národný park Nahanni je rajom všetkých milovníkov raftingu.

Lokalita Nahanni je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1978.


Mapa lokality


Tip: nevynechajte ani ďalšie Poklady sveta

REZERVUJ

Letenka do Edmontonu
Ubytovanie v Edmontone
Požičanie auta v Edmontone

Poistenie do Kanady

 Dozvedieť sa viac
SI TU:  Domov › Destinácie › Poklady svetaNahanni národný park